Діяльність територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району за січень-серпень 2017 року

Протягом січня-серпня 2017 року різних видів соціального обслуговування і соціальних послуг потребували 2458 осіб.

Обслуговано територіальним центром – 2410 осіб, що становить 98% від потребуючих, в тому числі:

відділенням соціальної допомоги вдома – 1083 особи, стаціонарним відділенням – 20 осіб, відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 525 осіб, відділенням денного перебування – 782 особи.

Соціальна допомога вдома

В 51 населеному пункті району 73 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома надають комплекс соціально-побутових послуг одиноким непрацездатним громадянам (пенсіонерам) згідно чинного законодавства, які за висновками медичного закладу потребують соціально-побутового обслуговування та догляду в домашніх умовах. Не охоплено обслуговуванням лише 2 населених пункти, так як немає потреби (Піківець, Коржова Слобідка).

На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома перебувають 1083 особи (одиноких – 687, одинокопроживаючих – 396), з них:

- інваліди війни – 9

- учасники бойових дій – 19

- учасники війни – 138

- сім’ї загиблих та померлих військовослужбовців – 21

- інваліди з дитинства – 19

- інваліди загального захворювання – 45

- пенсіонери за віком – 832.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговано 396 одинокопроживаючих осіб, які мають дітей працездатного віку і вносять плату за обслуговування.

Працівниками територіального центру систематично проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання непрацездатних громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, за даними обстежень визначається потреба щодо надання певних видів допомоги.

З метою здійснення контролю за роботою соціальних робітників та надання їм методичної та практичної допомоги постійно здійснюються виїзди в села району.

Догляд в умовах стаціонарного проживання

У Рижавському стаціонарному відділенні територіального центру проживають 17 осіб, з них:

- учасники війни – 4;

- інваліди з дитинства – 1;

- діти війни – 10;

- пенсіонери по віку – 2.

Утримується установа за рахунок коштів місцевого бюджету, пенсійних відрахувань та благодійних коштів.

Даній категорії громадян забезпечено:

соціально-побутове обслуговування,медичне обслуговування, а також забезпечення життєво необхідними ліками; житло у межах санітарних норм, твердий і м’який інвентар (ліжко, стіл, стілець, шафа, постіль, тощо), столовий посуд, одяг та взуття;раціональне чотириразове харчування;спеціальні засоби пересування.

До Різдвяних свят, свята 8 Березня, Великодня, Дня пам’яті й примирення, Дня Перемоги підопічних відвідують представники районної влади, керівники підприємств та організацій.

Налагоджена співпраця з трудовими колективами ПрАТ «Райз - Максимко», ПОСП Уманський тепличний комбінат, ЗАТ Уманський «Агрошляхбуд», ФГ «Хорста», СВК «Черповоди», селищної та сільських рад, на території яких раніше проживали підопічні. Ними надано допомогу продуктами харчування, промисловими товарами на суму 16,0 тис. грн.

Надання грошової та натуральної допомоги

На обліку у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру перебувають 525 малозабезпечених пенсіонерів, інвалідів всіх груп та категорій, багатодітних сімей, громадян, які опинились у складній життєвій ситуації.

Протягом звітного періоду проведено 16 засідань комісії по наданню грошової допомоги, на яких розглянуто заяви та документи громадян району, які опинились у складній життєвій ситуації та потребують грошової допомоги з районного бюджету.

За рахунок коштів районного бюджету надано одноразову грошову допомогу 291 особі на суму 228,68 тис. грн, з них надано одноразову матеріальну допомогу на лікування та реабілітацію 2 учасникам АТО, які були поранені в ході проведення антитерористичної операції на загальну суму 40,0 тис. грн, 2 матерям, чиї сини загинули в ході проведення антитерористичної операції на загальну суму 60,0 тис. грн та 18 учасникам АТО на реабілітацію на загальну суму 11,4 тис. грн.

Продовжується робота щодо проведення виплат на часткове відшкодування вартості нанесених збитків громадянам району, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації 01.07.2017 року. На банківські рахунки 81 постраждалого вже зараховано коштів на загальну суму 160,9 тис. грн, а саме : 43 жителям с. Бабанка на загальну суму 73,4 тис. грн, 7 жителям с. Оксанина на загальну суму 13,04 тис. грн, 12 жителям с. Ладижинка – на 17,26 тис. грн та 19 жителям с. Текуча – на 57,2 тис. грн.

Проведено 138 обстежень матеріально-побутових умов за зверненнями громадян та оформлено відповідні акти, які надіслано до Департаменту соціального захисту населення для надання одноразової грошової допомоги заявникам з обласного бюджету.

Надання послуги соціальної адаптації

На базі територіального центру працює відділення денного перебування.

Обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, що частково втратили здатність до самообслуговування здійснюється працівниками відділення денного перебування територіального центру у селах Антонівка, Бабанка, Вільшана Слобідка, Родниківка, Громи, Краснопілка.

Відділенням денного перебування проведено заходи до Різдвяних свят, жіночого Дня 8 Березня, Дня пам’яті великому Кобзареві Т.Г. Шевченку, до Дня Чорнобильської трагедії, до Великодніх свят, до Дня Перемоги, до Дня Конституції України та до Дня Незалежності України.

Фолькльорний ансамбль «Берегиня» (с. Вільшана Слобідка) 24 серпня в с.Паланка на урочистих заходах, присвячених 26-й річниці незалежності України.

Директор територіального центру Н. Г. Кицик