Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Уманський район, Черкаська область

Діяльність територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району за січень-травень 2017 року

Протягом січня-травня 2017 року різних видів соціального обслуговування і соціальних послуг потребували 2187 осіб.

Обслуговано територіальним центром – 2144 особи, що становить 98% від потребуючих, в тому числі: відділенням соціальної допомоги вдома – 1084 особи, стаціонарним відділенням – 20 осіб, відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 307 осіб, відділеннямденного перебування – 733 особи.

Соціальна допомога вдома

В 51 населеному пункті району 73 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома надають комплекс соціально-побутових послуг одиноким непрацездатним громадянам (пенсіонерам) згідно чинного законодавства, які за висновками медичного закладу потребують соціально-побутового обслуговування та догляду в домашніх умовах. Не охоплено обслуговуванням лише 2 населених пункти, так як немає потреби (Піківець, Коржова Слобідка).

На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома перебувають 1084 особи (одиноких – 683, одинокопроживаючих – 401), з них:

- інваліди війни – 9;

- учасники бойових дій – 21;

- учасники війни – 146;

- сім’ї загиблих та померлих військовослужбовців – 22;

- інваліди з дитинства – 19;

- інваліди загального захворювання – 47;

- пенсіонери за віком – 820.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговано 428 одинокопроживаючих осіб, які мають дітей працездатного віку і вносять плату за обслуговування.

Працівниками територіального центру систематично проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання непрацездатних громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, за даними обстежень визначається потреба щодо надання певних видів допомоги.

З метою здійснення контролю за роботою соціальних робітників та надання їм методичної та практичної допомоги постійно здійснюються виїзди в села району.

Догляд в умовах стаціонарного проживання

У Рижавському стаціонарному відділенні територіального центру проживають 18 осіб, з них:

- учасники війни – 3;

- інваліди з дитинства – 1;

- діти війни – 8;

- пенсіонери по віку – 6.

Утримується установа за рахунок коштів місцевого бюджету, пенсійних відрахувань та благодійних коштів.

Даній категорії громадян забезпечено:

соціально-побутове обслуговування, медичне обслуговування, а також забезпечення життєво необхідними ліками; житло у межах санітарних норм, твердий і м’який інвентар (ліжко, стіл, стілець, шафа, постіль, тощо), столовий посуд, одяг та взуття;раціональне чотириразове харчування;спеціальні засоби пересування.

До Різдвяних свят, свята 8 Березня, Великодня, Дня пам’яті й примирення, Дня Перемоги підопічних відвідують представники районної влади, керівники підприємств та організацій.

Налагоджена співпраця з трудовими колективами ПрАТ «Райз - Максимко», ПОСП Уманський тепличний комбінат, ЗАТ Уманський «Агрошляхбуд», ФГ «Хорста», СВК «Черповоди», селищної та сільських рад, на території яких раніше проживали підопічні. Ними надано допомогу продуктами харчування, промисловими товарами на суму 16,0 тис. грн.

Надання грошової та натуральної допомоги

На обліку у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру перебувають 307 малозабезпечених пенсіонерів, інвалідів всіх груп та категорій, багатодітних сімей, громадян, які опинились у складній життєвій ситуації.

Протягом звітного періоду проведено 11 засідань комісії по наданню грошової допомоги, на яких розглянуто заяви та документи громадян району, які опинились у складній життєвій ситуації та потребують грошової допомоги з районного бюджету.

За рахунок коштів районного бюджету надано одноразову грошову допомогу 203 особам на суму 113,2 тис. грн, з них надано одноразову матеріальну допомогу на лікування та реабілітацію 1 учаснику АТО, який був поранений в ході проведення антитерористичної операції на загальну суму 20,0 тис. грн та 15 учасникам АТО на реабілітацію на загальну суму 8,9 тис. грн.

Проведено 89 обстежень матеріально-побутових умов за зверненнями громадян та оформлено відповідні акти, які надіслано до Департаменту соціального захисту населення для надання одноразової грошової допомоги заявникам з обласного бюджету.

Надання послуги соціальної адаптації

На базі територіального центру працює відділення денного перебування.

Обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, що частково втратили здатність до самообслуговування здійснюється працівниками відділення денного перебування територіального центру у селах Антонівка, Бабанка, Вільшана Слобідка, Родниківка, Громи, Краснопілка.

Відділенням денного перебування проведено заходи до Різдвяних свят, жіночого Дня 8 Березня, Дня пам’яті великому Кобзареві Т.Г. Шевченку, до Дня Чорнобильської трагедії, до Великодніх свят та до Дня Перемоги.

У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пісня жайворонка, теплий весняний вітер приносить Свято матері. Долучились до святкування і жителі села Краснопілка, де 20 травня у сільському будинку культури відбулося святкове дійство для усіх матерів, які проживають у селі.

Одним із головних організаторів свята є хор ветеранів села Краснопілка «Калинонька», які є членами любительського об’єднання «Калинонька» відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району. Неабияку активність в організації свята проявили голова первинної ветеранської організації Г.Ф. Пензай та голова ради жінок с. Краснопілка К.П. Пензай. Спонсором свята виступив керівник ТОВ «Аграрій СВ ПП» П.В. Карачун.

У заходах взяли участь директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району Наталія Кицик.

Директор територіального центру Н.Г. Кицик