Діяльність районного центру зайнятості у січні-липні 2017 року

Впродовж січня-липня 2017 року послугами Уманського районного центру зайнятості користувалися 1718 безробітних, що на 38 осіб менше ніж у відповідному періоді минулого року, 205 безробітних користувалися послугами центру зайнятості не за місцем зареєстрованого проживання. Серед загальної чисельності безробітних – 44,5 % складали жінки (764), 33,8 % (581) – молодь до 35 років. На обліку перебували 36 безробітних з числа вивільнених громадян.

З початку року база даних Уманського районного центру зайнятості містила787 вакансій 162 роботодавців, проти 736 вакансій 142 роботодавців у минулому році, що на 6,9 відсотків більше.Середній розмір оплати праці у розрахунку на вакансію становив 3516 грн, а середня тривалість укомплектування вакансій склала 3 дні. За сприянням центрів зайнятості були укомплектовані 634 вакансії 153 роботодавців, рівень укомплектування становить 93,3 %, в тому числі за рахунок мешканців району – 72,2%.

З початку року працевлаштовані 797 незайнятих громадян, в тому числі 529 осіб, що мали статус безробітного, 189 осіб, що перебували на обліку, 69 безробітних самостійно. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» з початку року прийнято рішення про відшкодування компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям за працевлаштованих на нові робочі місця 3 безробітних.

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 137безробітних, приймали участь у громадських роботах 28,6 осіб.

З початку року за направленням центру зайнятості професійне навчання проходили 215 безробітних (з них 25 жінок та 76 осіб з числа молоді). Закінчили навчання 206 осіб, з яких 204 – працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

У 2017 році послугами центру зайнятості користувалося 6 осіб з числа зареєстрованих переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО, які отримали статус безробітного. Одна особа працевлаштована та одна приймала участь у громадських роботах.

Послуги центру зайнятості отримували 125 демобілізованих учасників АТО, яким надано статус безробітного та надаються відповідні послуги та матеріальне забезпечення. Так, 24 безробітних працевлаштовані, 9 безробітних проходили професійне навчання, 7 брали участь у тимчасових та громадських роботах.

Державна Служба зайнятості запустила в роботу сервіс, за допомогою якого кожен може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України, зробивши декілька кліків он-лайн. Це не окрема додаткова черга, а інтегрована до вже існуючого графіку прийому можливість віддалено зарезервувати час для свого відвідування центру зайнятості.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги» за посиланням http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції можна отримати в центрі зайнятості за адресою: м. Умань, вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.