Інвестиційні пропозиції розвитку Уманського району

Дата утворення району: 7 березня 1923 року

Площа території району (тис.км2)–1,4

Загальна площа сільськогосподарських угідь (тис. га)– 106,2

Уманський район розташований в південно-західній частині Черкаської області і є одним з найбільших в Україні.

Уманський район є аграрно-промисловим.

Ресурсний потенціал, корисні копалини:каміння будівельне, суглинки, глина, пісок.

Район межуєз Маньківським, Христинівським і Тальнівським районами Черкаської області та районами Вінницької і Кіровоградської областей.

Відстань до м. Черкаси (км)– 195

до м. Києва (км)– 200

Населення (тис. чол.) – 43,1

Міське населення (тис. чол.) – 2,3

Сільське населення (тис. чол.) – 40,8

В районі налічується 1 селище міського типу та 52 населених пункти.

На території району працюють:

сільськогосподарських підприємств – 35

фермерських господарств – 70

Економіка:

10 найбільших підприємств-платників податків в районі

1. ПОСП”Уманський тепличний комбінат”:

- вид діяльності – овочівництво;

2. ПрАТ”Світ меблів Україна”

- вид діяльності – виробництво меблів;

3. ДП”Уманське лісове господарство”:

- вид діяльності – надання послуг у лісовому господарстві;

4.ПАТ”Райз-Максимко”:

5. ДП”Умань – Агро”:

6. ТОВ Агрофірма”Текуча”:

7. ФГ Агрофірма”Базис”:

8. ТОВ”Агровіт”:

9. ПАТ”Укрзерноімпекс”:

10. ТОВ”Уманський гранкар’єр”:

- вид діяльності – добування декоративного та будівельного каменю.

Обсяг експорту за січень - вересень 2017 року склав – 9,2 млн дол. США.

Основні підприємства експортери:

• ПрАТ”Світ меблів Україна”(Казахстан, Росія, Литва, Латвія, Молдова, Білорусія, Киргизстан, Туркменістан);
  • ДП”Уманське лісове господарство”(Англія, Турція, Британо-Віргінські острови, Китай, Литва, Польща);
  • ТОВ”Агроальянс”(Німеччина).

Конкурентні переваги району для залучення інвестицій

Вдале географічне розташування, район розташований в центрі України на перехресті важливих транспортних шляхів. Територією району пролягають дві магістралі державного значення: Київ – Одеса та Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка.

В районі є 3 ботанічні заповідники: Собківський, площа якого 1,8 га, Степківський – 4,5 га, Юрківський – 3,5 га. У селі Ятранівка знаходиться ботанічний заказник ”Журбанка”, площа якого 5 га; у с.Паланка є пам’ятка природи: віковічний дуб, що займає площу 0,01 га та дендропарк ”Дружба”, площею 3 га.

Інвестиції

Пріоритетні галузі для розвитку економіки району, що потребують залучення інвестицій:

розвиток туризму, видобувної галузі та харчової, переробної промисловості.

В районі визначено земельні ділянки, які є потенційно привабливими для залучення інвестиційних коштів:

- 16,2 га в адмінмежах Піківецької сільської ради (для будівництва житлового комплексу);

- 53,6 га в адмінмежах Колодистенської сільської ради (за межами населеного пункту) для створення індустріального парку.

Пріоритетні інвестиційні проекти для розвитку району:

Основні інвестиційні проекти, які реалізовано у 2017 році:

- введено в експлуатацію цех по забою кролів в ТОВ «Агроплант»;

- ТОВ ”Агрокомлекс-Вільшанка”  реалізовано інвестиційний проект щодо побудови цеху з виробництва пелет.

З метою участі у конкурсі проектів, які фінансуватимуться з Державного фонду регіонального розвитку в 2018 році  підготовлено та зареєстровано на он-лайн платформі Мінрегіону України 10 проектів регіонального розвитку, що можуть фінансуватися в 2018 році за рахунок коштів ДФРР а саме:

• Реконструкція нежитлової будівлі (школи) під Будинок школяра та молоді з приміщеннями для тимчасового проживання в с.Родниківка вул.Гайдамацька,7 Уманського району
  • Будівництво водопроводу в с.Полянецьке Уманського району Черкаської області по вулицях: Вишнева, Гагаріна, Польова, Перемоги, Центральна, Сонячна та провулки Вишневий, Центральний;
  • Будівництво напірного водогону вулиць села Гродзеве Уманського району Черкаської області;
  • Будівництво сільського водогону в с.Дмитрушки Уманського району Черкаської області;
  • Будівництво мереж водопостачання від свердловини № 1598 в с.Краснопілка Уманського району Черкаської області;
  • Будівництво напірного водогону вулиць Майка, Тищенка, Гагаріна, Молодіжна, Чайковського, Грушевського, Гоголя, Лесі Українки, Соборна, Садова, Козацька,Церковна Шевченка, Маяковського Стрілецька, Першотравнева с.Паланка Уманського району;
  • Придбання сучасного медичного обладнання для проведення діагностики та оперативного лікування гінекологічних захворювань методом малоінвазивної хірургії  для Уманської ЦРЛ;
  • Придбання медичного обладнання для приймально-діагностичного відділення Уманської ЦРЛ;
  • Придбання апарату ультразвукового діагностичного медичного для Уманської ЦРЛ;
  • Капітальний ремонт приміщень 3-го поверху головного корпусу для влаштування агіографічного відділення Уманської ЦРЛ.

В рамках реалізації проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, фаза ІІІ», впроваджується проект” Реконструкція нежитлової будівлі (школи) під Будинок школяра та молоді з приміщеннями для тимчасового проживання в с.Родниківка” на  суму 1,8 млн.грн.

Відомості про земельну ділянку, що може бути використана для реалізації інвестиційного проекту в Уманському районі

Адреса Уманський район, с. Піківець (мікрорайон Білогрудівка)
Площа 16,2 га
Можливе призначення забудова будинками середньої поверховості (700 квартир, загальною площею 42000 м.кв.)
Відстань до (км)
- залізниці 3 км
- автомагістралі 1 км
- до м. Умань 1 км