Культура

Із 01.11.2019 року відповідно до розпорядження Уманської районної державної адміністрації ліквідовано сектор культури та приєднано до відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації районний центр культури і дозвілля та Районну центральну бібліотеку.

В Уманському  районі організовано роботу 31 клубної  установи, з них:

• 18 сільських Будинків культури,
  • 13 сільських клубів,
  • районний центр культури і дозвілля.

Станом на 01.01.2020 року 7 СБК та 1 СК відійшли до Паланської ОТГ, 5 СБК та 2 СК відійшли до Ладижинської ОТГ, 4 СБК та 2 СК відійшли до Дмитрушківської ОТГ. В Уманському районі залишилося діючих 17 СБК,  13 сільських клубів та районний центр культури і дозвілля.

У  районі діє 186 клубних формувань,   учасників -1489,  Гуртків художньої самодіяльності – 190, в них  учасників 1520, діє - 4 любительських об’єднань та клубів за інтересами. В них 40 учасників.

Вакансія клубних установ:  Вільшанка, Доброводи, Дубова, Оксанина, Косенівка, Коржова Слобідка.

Районна центральна бібліотека

Уманська районна централізована бібліотечна система включає 45 сільських бібліотек – філій, районну центральну бібліотеку для дорослих та районну бібліотеку для дітей.

Районна бібліотека - це справжній інформаційний, методичний, освітній та громадський центр району, книжковий фонд якого становить 20244 примірників документів.

У бібліотеці користувачі мають змогу БЕЗКОШТОВНО отримати такі послуги:

прочитати книгу, журнал, газету;

взяти книгу додому;

навчитись користуватися каталогами, картотеками, різногалузевими довідковими виданнями;

взяти участь у масовому заході;

скористатися сценаріями масових заходів;

скористатися послугами Інтернет - центру:

відстежити найсвіжіші місцеві та світові новини,

попрацювати за комп'ютером,

знайти нових знайомих або поспілкуватися з родичами, які далеко,

знайти роботу або де здобути якісну освіту;

навчитись комп’ютерної грамотності та методики роботи в мережі Інтернет;

стати учасником тренінгів, консультацій, семінарів;

отримати правову допомогу в Регіональному центрі публічної інформації;

залишити свою думку про бібліотеку в Книзі відгуків;

одержати:

бібліографічну довідку чи консультацію з будь-якого питання,

попереджувальну інформацію до знаменних дат і подій.

Успішна діяльність бібліотеки можлива завдяки сприянню районного та місцевих органів влади, а також творчій співпраці з установами та громадськими організаціями району:

Відділом освіти  молоді і спорту РДА

Управлінням праці і соціального захисту населення

Міськрайонним управлінням юстиції в Черкаській області

Районним центром культури і дозвілля

РЦСССДМ

Уманським аграрно-професійним ліцеєм

Районною Радою ветеранів війни та праці

Уманською організацією Товариства Червоного Хреста ін..

Колектив бібліотеки є постійним учасником різноманітних Всеукраїнських, обласних та районних заходів, конкурсів професійної майстерності.

Важливою складовою роботи бібліотек району є інноваційна діяльність. Доступ громадян до глобальної мережі в районі

забезпечують Інтернет–центр районної бібліотеки та пункти доступу до мережі в селах:

Сушківка, Ладижинка, Бабанка, Родниківка, Гереженівка, Полянецьке, Фурманка, Полянецьке.

Графік роботи:

щоденно з 8.30 до 17.30

обідня перерва з 13.00 до 14.00

вихідні дні: субота, неділя

Контакти:

Адреса: м. Умань, вул.Залізняка, 2а, 4 поверх

Телефон: (04744)32580 – директор РЦБ

E-mail: umanrcbs@gmail.com

Адреса сайту: http://umanska.jimdo.com

Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/umanskayarayonnaya.tsentralnayabiblioteka