Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Уманський район, Черкаська область

Культура

План роботи  Уманської РЦБС 16.04. по 20.04. 2018 року

п/п

Зміст

Дата та місце проведення

1.

Екологічний лікнеп «Горнись до природи -  не матимеш пригоди»

(до українського Дня  навколишнього середовища)

16.04.2018

РЦБ, РДБ

2.

Віртуальна екскурсія «Туристичні шляхи у дивовижні світи

(до  Міжнародного дня   пам’яток та історичних місць)

17.04.2018

РЦБ

3.

Година екобезпеки  «Дихає природа нашими гріхами» (до Дня довкілля)

18.04.2018

РЦБ, СБФ

4.

Екоквест «Станьмо ангелами Землі» (до Всесвітнього  Дня Матері-Землі)

19.04.2018

РЦБ, СБФ

5

Презентація   третьої книги із циклу «Воїни – афганці Уманщини» «Світлини пам′яті» 

20.04.2018

РЦБ, СБФ

 

Районна центральна бібліотека

В бібліотечній мережі Уманського району функціонує 45 сільських бібліотек - філій, центральна районна бібліотека для дорослих  та районна бібліотека для дітей.

Найважливішою складовою діяльності бібліотеки є формування фонду, його комплектування, від якості та повноти якого залежить рівень інформаційно-бібліотечного та бібліографічного обслуговування користувачів.

Загальна чисельність бібліотечного фонду Уманської РЦБС нараховує   313129 прим. документів. Центральна районна бібліотека як інформаційний центр має у своєму обігу – 11979 примірників, районна бібліотека для дітей – 8834 прим., бібліотеки – філії - 292316 примірників.

За 2017 рік бібліотечні фонди Уманської РЦБС поповнилися на 4512 примірників нової літератури, з них: 3216 прим. – книги,  журнали – 1296, поповнення бібліотек - філій становить –3447 прим., з них: книг – 2811 прим, журналів – 636. Значно поповнився фонд сільських бібліотек книгами сучасних письменників за кошти місцевого бюджету сільських рад с. Вільшана Слобідка - 79 прим., на суму – 4000 грн.; с. Коржова - 72 прим., на суму -5000 грн.; с.Шарино - 37 прим., на суму – 1000 грн.; с. Дубова - 42 прим., на суму – 2000 грн. та с. Ладижинка - 86 прим., на суму – 5000грн.               Протягом року з районного бюджету було виділено кошти на передплату періодичних видань, які склали  83383 грн. 77 коп.,( 78 назва).  З них на сільські бібліотеки – філії – 62284 грн. 54 коп.(4 назв).

Соціокультурна діяльність бібліотек району

Цикл масових заходів організованих і проведених бібліотечними закладами району у 2017 році були спрямовані на розвиток культурних традицій, збереження історичних цінностей, створення максимально сприятливих умов для творчого росту особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних потреб, відродження народної творчості та популяризації національних звичаїв та обрядів, організацію повноцінного, змістовного дозвілля, масового відпочинку та розваг, культурного обслуговування населення. (Масові заходи можна переглянути  відвідавши сайт районної бібліотеки).

Ефективною формою роботи бібліотек є діяльність клубів за інтересами та любительські об’єднання при бібліотеках, що сприяють розвитку творчої самореалізації особистості. В сільських бібліотеках–філіях діяло 52 гуртки та 23 клуби різноманітного спрямування, в т.ч. 6 клубів для юнацтва.

Участь у проектах, акціях, конкурсах

З метою визначення патріотичного настрою користувачів юнацького віку Уманською РЦБС прийнято участь у Всеукраїнському соціологічному дослідженні «Патріотичний настрій молоді»  та обласному заочному конкурсі відеороликів серед юнацтва та молоді, присвячений 100-річчю Вільного Козацтва ,  за участь в якому наші конкурсанти із с.Старі Бабани та Танського нагороджені почесними грамотами та подарунками.

Читачі–діти Уманського району брали активну участь в обласному конкурсі книжкових відеооглядів «Фабрика вражень» і здобули призові місця. Діти також стали учасниками Всеукраїнського конкурсу «Творчі канікули», здобули призові місця та були нагороджені грамотами й подарунками (у різних номінаціях 4 конкурсанти здобули ІІ місце, 2 конкурсанти - ІІІ місце) .

11 жовтня 2017 р. Уманська районна центральна бібліотека взяла участь у ярмарку інноваційних проектів бібліотек «Від ідеї до втілення», що відбувся на базі КЗ «Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка» Черкаської обласної ради. За активну участь в обласному ярмарку інноваційних проектів «Від ідеї – до втілення» Уманська районна центральна бібліотека була відзначена почесною грамотою.

Науково-практична конференція по обміну досвідом. 27-28 вересня 2017 року працівники сектору культури Уманської РДА радо відгукнулися на запрошення колег із м.Кам'янця-Подільського взяти участь у роботі науково-практичної конференції працівників культури.

На даний час бібліотеки району приймають участь в обласному конкурсі з образотворчого мистецтва обдарованої молоді «Палітра Черкащини» та в обласному конкурсі книжкових відеооглядів «Фабрика вражень».

В березні поточного року районною центральною бібліотекою  оголошено  літературний конкурс для юнацтва  «Моя душа у рідному селі» та дистанційний районний конкурс читців-аматорів, «Нехай у віках живе крилате, благословенне слово – Мати!», присвячений Дню Матері.  Також для читачів  - дітей оголошено районний конкурс «Найкращий читач району -2018».

Стан комп′ютеризації бібліотек

 Станом на 01.03.2018 року –18 бібліотек мають комп'ютери. Кількість комп'ютерів по бібліотечній системі району становить - 30 одиниць, в т. ч. в сільських бібліотеках- філіях –23.

Бібліотечні заклади району сіл Аполянка, В. Слобідка, Краснопілка, Бабанка, Ладижинка, Ст.Бабани, Сушківка, Полянецьке, Гереженівка, Родниківка, РЦБ продовжують надавати безкоштовні послуги користування Інтернетом, надають консультативну допомогу користувачам, організовують пошук втрачених контактів з близькими родичами і друзями (скайп-спілкування, електронні адреси, допомога в створенні персональних сторінок в соціальних мережах «Fасеbоок» тощо).

Доступ до мережі Інтернет мають 11 бібліотек, з них в сільській місцевості - 10. Прикро, що бібліотеки сіл, Коржова, Рижавка, Свинарка,  Текуча та Фурманка мають комп’ютери, але, на жаль, відсутній Інтернет. Отже на даний час 29 бібліотек (сільські бібліотеки -29, РДБ -1) мають потребу в придбанні комп'ютерів і 35 бібліотек - в підключені їх до мережі Інтернет.

Фінансово - економічний розвиток бібліотек

Протягом 2017 року зроблено поточні ремонти в бібліотеках сіл: Черповоди, Косенівка, Полянецьке (фасад бібліотеки). На даний час продовжується поточний ремонт , який розпочато в кінці 2017 року в бібліотеці с.Бабанка. Переведено в краще приміщення – бібліотеку с. Іванівка та в кращі кімнати – с. Колодисте та Черповоди.  Опалюється 41 бібліотека –філія  (пічне –5, газове -2, водяне-3, електрообігрівачі -31). Відсутнє опалення у 4 -х бібліотеках-філіях.

Кожна бібліотека потребує динамічного розвитку, щоб бути центром тяжіння для місцевої громади. Бібліотечні працівники постійно відшукують універсальні методи залучення до читання, модернізують напрацьовані форми в сучасний комплекс роботи. Сьогодення стимулює фахівців шукати нетрадиційний підхід в усьому спектрі роботи бібліотеки.

.

 

Готовність закладів культури району до осінньо-зимового періоду 2017 – 2018 років