Черкаська область

Звернення голови Уманської РДА Світлани Волошенюк до Дня пам'яті жертв голодоморів

Шановні жителі Уманщини! У ці скорботні дні Україна в жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами голодомору 1932-1933 років, голодних 1921-1922 та 1946-1947 років. Це не просто історична минувшина, а незагоєна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.

Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу. Внаслідок чого зник не тільки прошарок заможних і незалежних селян-підприємців, але й ціле покоління землеробів. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

Закликаю керівників усіх підприємств, установ, організацій району 28 листопада приспустити Державний прапор України, пов’язаний чорною стрічкою, обмежити проведення розважальних заходів.
Прошу всіх жителів району приєднатися до акції: 26 листопада о 16 годині у вікнах своїх осель засвітити свічки пам’яті за тими, хто потрапив у грізні жорна тоталітарного режиму, кого забрала голодна смерть. Це знак нашої скорботи. Це святий вогник, який зігріє душі загиблих. Це світло очищення задля нашого майбутнього.

Але найголовнішим пам’ятником жертвам Голодоморів має стати утвердження тієї держави, про яку мріяли наші батьки, діди і прадіди, в якій основною цінністю стане життя і свобода кожного громадянина. Зробімо ж для цього усе можливе!
Вічна пам'ять невинно убієнним нашим землякам!

З повагою – голова Уманської райдержадміністрації Світлана Волошенюк