Черкаська область

Звернення голови райдержадміністрації Світлани Волошенюк з нагоди Дня пам'яті жертв Голокосту

Шановні жителі Уманщини! 27 січня ми разом з усією світовою спільнотою вшановуємо пам’ять жертв Голокосту – жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни лише за те, що були євреями.

Жертвами Голокосту на українських землях стали більше мільйона євреїв. На Уманщині до війни їх проживало близько 15 тисяч осіб, до кінця 1942 року понад 10 тисяч були вбиті.

Віддаючи данину пам’яті жертвам нацизму, закликаю усіх людей до взаємної поваги та порозуміння. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі.

У щирій жалобі схиляємо голови перед світлою пам’яттю невинно страчених.

Вічна пам'ять!

З повагою – голова Уманської райдержадміністрації Світлана Волошенюк