Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

Звернення голови Уманської райдержадміністрації з нагоди вшанування пам'яті Героїв Крут

Шановна громадо Уманщини!

29 січня Україна відзначає славетну і водночас скорботну дату в своїй історії – День пам’яті Героїв Крут.

Саме тоді, майже століття тому, українське військо, до складу якого входили й студенти-добровольці, дали відсіч у рази чисельнішій більшовицькій армії – тим самим затримавши ворога на декілька днів, що дало можливість урядові УНР вперше за понад 150 років добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Та якщо донедавна спогад про юних героїв і вшанування їхньої пам’яті було для нас даниною історії, то сьогодні битва під Крутами – непересічна історична подія, приклад для сучасного покоління, яке відстоює незалежність Української держави у бойових діях на Сході нашої країни. А ще – привід переосмислити історичні події та зробити висновки сьогодні.

На превеликий жаль, історія повторюється знову і ворог у нас – той же. Відтак, українці знову змушені давати відсіч військовій та інформаційній агресії, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. І знову через сотню років українські бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами.

Вшановуючи пам’ять загиблих під Крутами, ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя у боротьбі за єдину, неподільну, незалежну Україну. Віддаємо шану нашим захисникам, які сьогодні стоять на сторожі кордонів Української держави. Та щиро віримо: мир повернеться в Україну, вона буде вільною, заможною європейською державою.

Вічна шана Героям! Слава Україні!

 

З повагою  -

голова Уманської районної державної адміністрації

Євгеній Данченко« повернутися до списку оголошень