Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:

1. опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка

деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;

1. арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати

плани будівництва;

1. лицювальник – плиточник
  2. штукатур

Основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

1. володіння  професійними  навиками  зайнятості, досвідом і високим рівнем здібностей в одній або декількох з визначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур;
  2. є громадянином України;
  3. вік 25-50 років (на дату подачі заяви до центру зайнятості);
  4. ніколи раніше не працював в Ізраїлі;
  5. не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;
  6. не має судимості;
  7. має бути  фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

Документи, що подаються заявником для включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

• документ, який посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України);
  • згоду на передачу його персональних даних для перевірки Міграційній службі при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль;
  •  паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • облікова картка платника податків

та копії цих документів.

Кандидат на працевлаштування подає заяву про включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі до базового центру зайнятості по місцю проживання.

Зареєстрований та відібраний ізраїльською стороною кандидат на працевлаштування проходить наступну процедуру відбору, передбачену Угодою:

1. реєстрація заяви кандидата;
  2. проходження тестування (професійний іспит та/або співбесіда) кандидатів на працевлаштування для підтвердження професійної компетенції на відібраних ізраїльською стороною екзаменаційних майданчиках;
  3. випадковий комп’ютерний відбір кандидатів на працевлаштування (метод лотереї), що проводиться ізраїльською стороною (від загальної кількості осіб, які пройшли тестування (професійний іспит та/або співбесіду) відбираються 75 відсотків кандидатів на працевлаштування, 25 відсотків залишаються в резерві);
  4. проходження медичного огляду у відібраних ізраїльською стороною медичних закладах;
  5. підготовка та подача документів для підготовки візи на працевлаштування;
  6. відбуття до місця працевлаштування.

Платежі працівника, пов’язані з процесом працевлаштування заявника  :

• витрати, пов'язані з проходженням медичного огляду –близько 60 $ США;
  • одержанням довідки про відсутність судимості 150-250 гривень;
  • додаткова плата за дорогу до місця проведення професійного тесту, до медичного центру, за інформаційну зустріч перед вильотом
  •  авіаквиток до Ізраїлю (в один бік) -150 $ США.

Основні положення трудового договору (контракту):

Термін дії договору: мінімальний термін дії договору 1 рік, з можливістю пролонгування на термін до 3-х років. Початком трудової діяльності вважається дата прибуття працівника до Ізраїлю. Відібрані працівники отримують робочу візу в Ізраїлі.

Норма робочого часу: місячна норма робочого часу - 182 години; понаднормова праця - мінімум 29 годин в місяць.

Заробітна плата:  мінімальна заробітна плата – 5 200 ізраїльських шекелів за 182 години місячної норми робочого часу ( від 40 000 грн.)

Соціальний захист працівників: українські працівники, працевлаштовані в Ізраїлі, користуються рівними правами, як і місцеві працівники відповідно до ізраїльського законодавства та Імплементаційоного протоколу, включаючи дні відпустки, лікарняний, виплати на оздоровлення та інші, що буде відображено в трудовому договорі.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо можливості працевлаштування  можна отримати в центрі зайнятості за адресою:      м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.