Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Уманський район, Черкаська область

Освіта

Графік особистого прийому громадян

 

Назва посади

День прийому

Прізвище, ім’я, по батькові керівника

Начальник

2-й та 4-й - понеділок 1-й та 3-й вівторок

Борис Борисович Бондар

 

 Режим роботи

Початок роботи відділу освіти, молоді та спорту  – 8. 00 год.

Закінчення роботи відділу  – 17.15 год.

Обідня перерва з 13.00 год. – 14.00 год.

Тривалість робочого дня у п’ятницю - до 16.00 год.

Вихідні дні – субота, неділя.

У святкові дні - згідно з наказом начальника.

 

Про роботу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Мережа закладів.

На початок 2017/2018  навчального року мережа закладів освіти району налічує 22 заклади дошкільної освіти, 38 закладів загальної середньої освіти та 2 заклади позашкільної освіти (ЦДЮТ та ДЮКФП).

 

Кадровий склад.

Колектив освітян району налічує 725 педагогічних працівників, з них 707 мають повну вищу освіту. Серед педагогів району - 1 «Заслужений вчитель України», 29 мають звання «Вчитель – методист», 29 педагогів нагороджено значком «Відмінник освіти», 51 вчителів мають звання «Старший вчитель».

 

Дошкільна освіта.

Мережа налічує 22 заклади дошкільної освіти та 20 підрозділів  у складі навчально – виховних комплексів.

У закладах дошкільної освіти освітою охоплено 936 дітей, 401 дитину в дошкільних підрозділах НВК. Охоплення дітей 3-6 років дошкільною освітою  становить 100%.

У закладах дошкільної освіти  району створено всі необхідні умови для належної організації харчування дітей. Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоків задовільний.

Усі навчальні заклади мають достатнє програмно-методичне забезпечення освітнього процесу та його пріоритетних напрямків згідно державного стандарту дошкільної освіти. Забезпечено наступність між дошкільною та шкільною ланками.

Дошкільна освіта району забезпечує збалансований розвиток дитини, відкриває широкі можливості для самореалізації,  саморозвитку та самозбереження, сприяє сформованості базису особистісної  культури.  Особливу увагу педагогічні працівники дошкільних навчальних закладів приділяють розвитку особистості дошкільника, вихованню в нього шанобливого ставлення до сім'ї, родини, держави, забезпеченню якісної підготовки до школи та до подальшого життя.   

 

Загальна середня освіта.

Загальна середня освіта в районі представлена 38-ма закладами загальної середньої освіти. У школах району навчається 3549 учнів. Для 4 учнів організовано інклюзивну форму навчанняв  Ладижинській,Кочубіївській ЗОШ та Дубівському, Черповодівському НВК.

Заочна форма навчання здійснюється при Старобабанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів на базі СВК № 92, де здобувають освіту в 3 класах 45 громадян.

З метою забезпечення рівного доступу до здобуття якісної базової і повної середньої освіти, профільної та допрофесійної підготовки учнівської молоді запроваджено поглиблене вивчення окремих предметів. Допрофільна підготовка учнів 8-9 класів реалізується шляхом поглибленого вивчення предметів на диференційованій основі, введення курсів за вибором, профільної орієнтації, інформаційної роботи, тощо. У школах поглибленим вивченням предметів охоплено 266 учнів у 18 класах.

У 2017/2018 навчальному році організовано профільне навчання за 7 профільними напрямами в 20 школах району. Сформовано 37 профільних класів. Загальний контингент у класах з профільним навчанням – 364 учня.

 

Підвіз учнів.

Організація регулярного безкоштовного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

У 2016 році стартувала районна програма «Шкільний автобус» на 2016-2020 роки (рішення Уманської районної ради від 15.11.2016 № 13-1/УІІ).

Враховуючи потреби, стовідсотково організовано підвіз 536 учнів та 157 педагогічних працівників до закладів освіти та додому (шкільними автобусами та автотранспортом АТП 12338). Загальний парк «шкільних автобусів» налічує 18 одиниць транспорту, які знаходяться на балансі відділу освіти, молоді та спорту.

Підвезення учнів організовується згідно закріплених за навчальними закладами територій. З метою раціонального використання транспортних засобів адміністрації навчальних закладів забезпечують коригування розкладу уроків та режиму навчально-виховного процесу.

Сервісне обслуговування шкільних автобусів здійснюється на базі Рижавського МНВК.

 

Робота з обдарованими дітьми.

У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 390  учнів із 32  навчальних  закладів  району. Олімпіади проведено з 16 навчальних предметів.Із  390  учасників  районних  змагань   І  місце  вибороли - 9 учнів,II місце –  24 учні, III місце –  38 .

Найбільше призових місць здобули учні Родниківської (11),   Бабанської (7), Старобабанівської  (7), Паланської ЗОШ (6).

Проведено щорічний районний фестиваль учнівської творчості «Перлини майбутнього», на якому були нагороджені  навчальні заклади, які в рейтингу по роботі з обдарованими у 2016/2017 н.р. досягли найкращих показників:

ІІІ місце в рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів зайняв Косенівський навчально-виховний комплекс, який набрав 45 рейтингових балів;

ІІ місце в рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів зайняла Дмитрушківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 54 рейтингових бали;

І місце в рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів зайняла Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Тараса Григоровича Шевченка, 98 рейтингових балів.

В обласному етапі команда району виборола 16 призових місць (15 – третіх, 1 – друге). Причому  6  призових місць здобули учні Родниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  3 – Старобабанівської ЗОШ, 2 – Бабанської, по 1 Оксанинської, Іванівської, Колодистенської ЗОШ та Косенівського і Юрківського НВК.

Учні Дмитрушківської ЗОШ мають ІІІ місце в обласному та І місце у Всеукраїнському етапі  Міжнародного  мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка та ІІІ місце в обласному етапі конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика.

 

Виховна робота.

Учні навчальних закладів брали активну участь в підпроектах обласної Ліги старшокласників обласного проекту «Ми – патріоти Черкащини», в яких висвітлювали свої корисні добрі справи, досліджували історичне минуле рідного краю, народні традиції, збирали інформацію про видатних людей, народних майстрів свого села. Окрім того, учні Іванівської школи взяли участь у новому проекті «Вчителі – учасники АТО» та підготували матеріали для участі в обласному конкурсі.

Рішенням сесії Уманської районної ради за № 6-12VII від 22 березня 2016 року прийнято «Районну програму з національно – патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки». В усіх навчальних закладах розроблено заходи на виконання даної Програми.

Відповідно наказу Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 05.05.2017 №119 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів – учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» Родниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка надано статус експериментального навчального закладу регіонального рівня.

У всіх школах організована робота волонтерів. У цьому році діє 61 волонтерський загін, до яких залучено 680 учнів. Вони є активними учасниками таких благодійних акцій: «Йдемо до школи з радістю», «Добро починається з тебе», «Серце до серця», «Весняна толока», «Подаруй іграшку другу».

 

Позашкільна освіта.

У районі функціонує 2 позашкільних навчальних заклади: Центр дитячо-юнацької творчості та Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки, якими охоплено 1035 учнів, що становить 29.8% від загальної кількості учнів.

У ЦДЮТ працює 46 гуртків, у них учнів - 719, у ДЮКФП 22 гуртки, у них 316 учнів.