Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Уманський район, Черкаська область

Освіта

Графік особистого прийому громадян

 

Назва посади

День прийому

Прізвище, ім’я, по батькові керівника

Начальник

2-й та 4-й - понеділок 1-й та 3-й вівторок

Борис Борисович Бондар

 

 Режим роботи

Початок роботи відділу освіти, молоді та спорту  – 8. 00 год.

Закінчення роботи відділу  – 17.15 год.

Обідня перерва з 13.00 год. – 14.00 год.

Тривалість робочого дня у п’ятницю - до 16.00 год.

Вихідні дні – субота, неділя.

У святкові дні - згідно з наказом начальника.

Про роботу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

Мережа

З першого вересня 2018 року в районі функціонує 59 закладів освіти, з них:

- дошкільних – 36 (у тому числі 16 навчально-виховних комплексів із дошкільними підрозділами), в яких виховується 1300 вихованців віком від 3 до 6 років, що становить (100%) охоплення дітей дошкільною освітою;

- загальноосвітніх – 34, в яких навчається 3636 учнів. З них:

 - НВК І-ІІ ступенів – 3;

 - НВК І-ІІІ ступенів – 8;

 - ЗЗСО І-ІІ ступенів – 2;

 - ЗЗСО І-ІІІ ступенів – 11;

 - 3 опорні школи та 7 філій.

У 5 закладах освіти 8 дітей з особливими освітніми потребами здобувають освіту за інклюзивною формою навчання.

У 2018/2019 навчальному році збережено мережу закладів позашкільної освіти. В районі діє два заклади: Центр дитячо-юнацької творчості та Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки, в яких виховується 1466 вихованців, що становить (40,1%).

71 учень здобуває профільну освіту в Рижавському МНВК.

У 2019 році мережа закладів освіти в Уманському районі нараховує:

- 8 закладів дошкільної освіти, в яких виховується 640 дітей дошкільного віку;

- 17 закладів загальної середньої освіти, з них 2 філії, в яких навчається 1910 учнів.

У Паланській ОТГ:

- 6 закладів дошкільної освіти, в яких виховується 240 дітей дошкільного віку;

- 6 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається 527 учнів.

У Дмитрушківській ОТГ:

- 2 заклади дошкільної освіти та 4 дошкільні підрозділи в навчально-виховних комплексах, в яких виховується 189 дітей дошкільного віку;

- 6 закладів загальної середньої освіти, з них 3 філії, в яких навчається 633 учні.

У Ладижинській ОТГ:

- 4 заклади дошкільної освіти, в яких виховується 182 дітей дошкільного віку;

- 5 закладів загальної середньої освіти, з них 2 філії, в яких навчається 569 учнів.

В останні роки у районі спостерігається незначне збільшення учнівського контингенту. Так, кількість школярів у ЗЗСО, у порівнянні з 2017/2018 навчальним роком зросла на 87 осіб та становить – 3636 учнів.

Випускники 2018 року отримали 11 свідоцтв з відзнакою та нагороджені 2 Золотими «За високі досягнення у навчанні» та 2 Срібними «За досягнення у навчанні» медалями.

З метою створення умов для забезпечення підготовки конкурентоспроможного випускника сучасної школи у 2018/2019 році в районі розпочали роботу 3 опорні заклади та сім закладів-філій.

Педагогічні кадри

У закладах освіти працює 1300 працівників, з них 763 – педагогічних. Серед педагогів району: 1 «Заслужений вчитель України», 25 мають звання «Вчитель-методист», 40 – «Старший вчитель», 27 нагороджено значком «Відмінник освіти».

Освітній рівень учителів початкових класів становить 98%, а 5-11 класів - 97,8%. На одного працівника школи припадає 3 учнів, а на одного педагогічного працівника – 5.

Протягом 2018 року атестовано 160 вчителів, що становить 28% від загальної кількості педагогічних працівників. З них підвищили кваліфікаційну категорію 52 особи, що становить 33% від кількості вчителів, які атестувалися.

На виконання п. 2.14 Типового положення про атестацію педагогічних працівників протягом 2018 року атестовано 1 (3%) керівника закладу освіти. Протягом 2014-2018 років успішно пройшли атестацію керівних кадрів 46 керівників закладів освіти. Кількість працюючих пенсіонерів зменшилась проти минулого року і нараховує 79 осіб, що становить (12%) від загальної кількості педагогічних працівників, з них 19 (24%) працюють на неповне тижневе навантаження.

Педагогічні колективи закладів освіти поповнилися 4 молодими спеціалістами. Робота з молодими вчителями проводиться через наставництво та стажування, яке організоване в школах, за безпосереднім місцем роботи. Окрім того, працює районна школа молодого вчителя з усіх навчальних дисциплін.

План курсової перепідготовки виконано на 100%. 93 педагогічних працівників пройшли курсову підготовку при Черкаському ОІПОПП та 25 вчителів початкових класів при Уманському РМК.

Впровадження реформи «Нової української школи»

Основні засади реформи шкільної освіти викладено в Концепції Нової Української школи. У 2018/2019 навчальному році організовано роботу 37 перших класів, у яких навчається 426 учнів за новим Державним стандартом. За науково-педагогічним проектом «Інтелект України» працює 5 класів. Ключові зміни стосуються нових підходів до навчання та змісту освіти, створення сучасного освітнього середовища.

У закладах освіти поступово оновлюється матеріально-технічна база початкових класів, де навчаються першокласники. На фінансування реформи використано кошти в сумі 1782925 грн., з них: на придбання дидактичних матеріалів – 724889 грн., сучасних меблів – 510316 грн., комп’ютерного обладнання – 458640 грн..

З метою креативного підходу до організації особистого простору учнів та створення комфортних умов їхнього перебування в школі всі кабінети перших класів обладнано сучасними меблями.

В освітньому процесі учнів-першокласників використовується 58 ноутбуків та оновлений дидактичний матеріал. За рахунок залишку освітньої субвенції придбано 34 телевізори та принтери.

Заклади освіти забезпечено мультимедійними комплексами у кількості 24 одиниці, завезено 34 ламінатори; 576 ковриків-пазлів та 20 дошок .

За рахунок субвенцій сільських рад у:

- Бабанський, Дубівський, Оксанинський заклади загальної середньої освіти закуплено одномісні парти;

- Танський, Іванівський, Бабанський, Дмитрушківський заклади освіти придбано нові магніто-крейдові дошки у кількості 11 штук;

- Оксанинський, Полянецький заклади освіти закуплено ламінатори;

- Бабанській ЗОШ І-ІІІ ступенів встановлено сучасний комп’ютерний клас для початкової ланки.

З метою створення сучасних умов для отримання якісної освіти в районі 2 заклади загальної середньої освіти забезпечено навчальними наборами робототехніки ЛЕГО (Родниківська та Бабанська ЗОШ).

Творча обдарованість

Для удосконалення роботи з обдарованими дітьми, надання їм ґрунтовних, міцних знань, озброєння їх практичним розумінням основ наук у закладах освіти організовано роботу гуртків, семінарів, факультативів, проводяться предметні олімпіади з базових дисциплін, конкурси, турніри, змагання.

Найпоширенішим видом змагань серед учнівської молоді є олімпіади з навчальних предметів. У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 305 учнів із 28 закладів освіти району.

В обласному етапі команда району виборола 16 призових місць (15 – третіх, 1 – друге).         

Важливою ділянкою в роботі з обдарованими дітьми є участь школярів у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук (МАН). В обласному етапі перемогу здобув один учень (ІІІ місце) та один, нагороджений грамотою.

Картотека «Обдарованих дітей» району налічує 137 учнів.

Відповідно до районної програми підтримки і стимулювання талановитої молоді Уманщини на 2016-2020 роки щорічно проводиться конкурс «Учень року» у трьох номінаціях: «Інтелект року», «Спортсмен року», «Творча особистість року». Титул «Учень року - 2018» вибороли учні: Косенівського НВК – номінація «Інтелект року»; Старобабанівської ЗОШ – номінація «Творча особистість року»; Іванівської ЗОШ – номінація «Спортсмен року».

Шкільний автобус

Організація регулярного, безкоштовного підвезення учнів до місць навчання та в зворотному напрямку є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

Враховуючи потреби, стовідсотково організовано підвіз 667 учнів та 163 педагогічних працівників. Для 44 вчителів організовано підвіз шкільними автобусами до місця роботи та в зворотному напрямку для 119 – автотранспортом АТП 12338).

Загальний парк «шкільних автобусів» налічує 21 одиницю транспорту, які знаходяться на балансі відділу освіти, молоді та спорту.

На виконання обласної та районної програм «Шкільний автобус» у 2018 році за рахунок коштів місцевого та обласного бюджетів на умовах співфінансування 50/50 закуплено 1 автобус, який 20 липня 2018 року вручено Ладижинській ЗОШ (вартість 1845,0 тис. грн.).

Підвезення учнів організовується 19 шкільними автобусами до 14 закладів освіти, згідно закріплених за ними територій. З метою раціонального використання транспортних засобів, адміністрації закладів освіти забезпечують коригування розкладу уроків та режиму освітнього процесу.

Сервісне обслуговування шкільних автобусів здійснюється на базі Рижавського МНВК.

Виховна робота

У рамках реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року розширено мережу гуртків патріотичного спрямування. У 2018/2019 навчальному році функціонує 23 патріотичних гуртка та об’єднань, якими охоплено 638 учнів. Робота гуртків організована за програмами патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), «Котигорошко», «Юні краєзнавці», «Влучний стрілець».

У районі організовано роботу 36 пришкільних таборів. Відпочинковими послугами охоплено 2558 учнів, що становить 76,1%, з них пільгових категорій 1914 дітей, що становить 57,2%. Оздоровленням охоплено 192 учні.

Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти

21 ЗЗСО та 5 філій мають власні веб-сайти, на яких висвітлено: новини, звіти керівника перед громадськістю, результати ФГД. Розміщено Статут закладу освіти, Ліцензії на провадження освітньої діяльності, структура та органи управління, кадровий склад, освітні програми, які

реалізуються в закладі освіти, наявність вакантних посад, матеріально-технічне забезпечення, результати моніторингу якості освіти.

Фізична культура і спорт

Для занять фізичною культурою і спортом у районі наявні 35 футбольних полів, 24 спортивних майданчики, 34 спортивних зали та 8 стадіонів. Кращими спортивними командами є команди сіл Кочубіївка, Іванівка, Паланка, Родниківка, Городецьке, Собківка, смт. Бабанка.

У 2018 році реконструйовано стадіони в селах Кочубіївка, Берестівець.

Підсумки проведених 25 обласних комплексних навчально-виховних заходів у 2018 році:

 • ІІ місце з футболу серед дівчат;
 • фіналісти (V місце) з баскетболу;
 • ІІ місце – настільний теніс;
 • І місце – шашки (Бебешко Денис);
 • загальнокомандне ІІІ місце в 25 обласних комплексних навчально-виховних заходах.

 У 2018 році футбольна команда «Ятрань – Берестівець» зайняла І – ІV місце Кубку України серед жіночих команд «Вищої ліги», ІV місце в чемпіонаті України з футболу серед жіночих команд «Вищої ліги».

ФК «УТК» став чемпіоном та володарем кубку Черкаської області з футболу серед чоловічих команд «Вищої ліги».

Паланська ОТГ зайняла ІІ місце у Всеукраїнських змаганнях серед ОТГ «Найспортивніша громада України», ІІ місце – команда с. Кочубіївка «Найспортивніше село Черкащини».

За результатами проведення ХХІV обласної Спартакіади серед школярів закладів загальної середньої освіти у 2018 році команда Уманського району отримала призові місця з таких видів спорту: футбол, настільний теніс, шахи.

Збірна дівчат району, вихованці ДЮКФП зайняли ІІ місце в обласній Спартакіаді серед школярів з футболу.

ІІ місце з настільного тенісу.

Бебешко Денис, вихованець ДЮКФП, учень Собківського НВК, у складі збірної команди Уманського району став чемпіоном Черкаської області з шахів.       

Окрім того, команда Уманського району брала участь у змаганнях з волейболу, шашок та баскетболу. Команда хлоців у змаганнях з волейболу вийшла у фінал та отримала V-VI місце.

За результатами проведеної ХХІV обласної Спартакіади серед школярів закладів загальної середньої освіти у 2018 році команда Уманського району здобула ІІІ місце серед збірних команд ЗЗСО у ІІ групі, ставши бронзовим призером.

Команда Уманського району посіла І місце в огляді-конкурсі на кращу постановку розвитку футболу в Черкаській області.

Десятка основних здобутків відділу освіти, молоді та спорту впродовж 2018 року:

 • придбано шкільний автобус для учнів Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
 • створено три опорні заклади освіти та сім шкіл - філій;
 • створено новий навчальний простір та освітнє середовище для учнів 1 класу Нової української школи ( придбано: меблі, ноутбуки, принтери, ламінатори,телевізори, коврики - пазли, дидактичний матеріал);
 • придбано п’ять навчальних кабінетів для опорних закладів освіти ( хімії, математики, біології, інформатики, Захисту Вітчизни);
 • придбано кабінет ЛЕГО для учнів Бабанської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
 • всі діти охоплені дошкільною освітою;
 • реконструйовано підвальні приміщення та створено музичну та спортивну залу в Ладижинському ЗДО «Зірочка»;
 • учитель Берестівецької ЗОШ І-ІІ ступенів Паланської сільської ради є призером обласного етапу конкурсу педагогічної майстерності «Учитель року-2019» в номінації «Географія»;
 •  учнів початкових класів та дітей пільгових категорій охоплено безкоштовним гарячим харчуванням;
 • здобуто загальнокомандне ІІІ місце в 25 обласних комплексних навчально-виховних заходах.