Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

Про проведену роботу Уманським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді протягом 2017 року

Станом на 29.12.2017 року

Згідно штатного розпису Уманського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (станом на 01.01.2017 року) затверджено 8,25 штатних одиниць.

Станом на 29.12.2017 в центрі працює 5 спеціалістів: директор, бухгалтер, 3 фахівці із соціальної роботи та 1 прибиральник службових приміщень (на 0,25 ставки).

1. Робота із сім'ями, які опинились у складних життєвих обставинах.

Одним із пріоритетних напрямків роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі – центру) є попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми, та надання їм своєчасної допомоги.

Станом на 29.12.2017 року в Уманському районі налічується 69 сімей вище зазначеної категорії, в яких виховується 190 дітей, в тому числі 6 сімей, в яких виховується 16 дітей в Паланській об'єднанній територіальній громаді.

Зокрема, на обліку центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді перебуває 77 сімей,які потрапили у складні життєві обставини, в яких виховується205 дітей.

З метою надання своєчасної допомоги сім'ям, які потрапили  у складні життєві обставини та не в змозі  їх самостійно подолати працівники центру щотижня здійснювали  виїзди в сім'ї вище зазначеної категорії та проводили оцінку потреб сімей, за результатами яких  надавали сім'ям з дітьми соціальні послуги.

З батьками постійно проводилась інформаційно-роз'яснювальна робота щодо профілактики вживання спиртних напоїв, ведення здорового способу життя, попередження виникнення насильства у сім'ях, виконання належних батьківських обов’язків, дотримання санітарно-гігієнічних умов проживання, раціонального використання державної соціальної допомоги на дітей та ін.

У результаті проведеної роботи у звітному періоді 16 сімей,  в яких виховується 62 дітей були взяті під соціальний супровід працівників центру.

У ході соціального супроводу було: поліпшено умови  проживання  у             10-ми сім'ях; надано допомогу одягом та дитячими іграшками для 7 сімей; надано шкільне приладдя для 3 дітей-першокласників; надано сприяння в оздоровленні  6 дітей із 2 сімей;  4 сім'ям надано допомогу у оформленні соціальних виплат   та ін..

В результаті проведеної роботи було мінімізовано складні життєві обставини та знято із соціального супроводу 10  сімей, в яких виховується 38 дітей.

Станом на 29.12.2017 року під соціальним супроводом центру перебуває  6 сімей, у яких виховується 24 дітей.

Протягом звітного періоду здійснено перевірку цільового використання  державної допомоги при народженні дитини в 107 сім'ях.  В результаті проведеної роботи  за сприяння центру було припинено виплату державної соціальної допомоги при народженні дитини 1 сім'ї, яка проживає в                          с. Текуча Уманського району.

В перші вівторок та п’ятницю кожного місяця, фахівець і соціальної роботи проводив роботу з молоддю, яка стоїть на обліку в Уманському МРВ з питань пробації в Черкаській області.

Протягом звітного періоду фахівцем із соціальної роботи було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо попередження вчинення повторних злочинів з 70 особами молодіжного віку та 4 неповнолітніми, які відбували покарання умовно.

З особам та неповнолітніми протягом звітного періоду постійно проводилась виховна робота, спрямована на виправлення та попередження скоєння ними нових злочинів, вчинення адміністративних правопорушень та порушень громадського порядку, планування сімейного життя, профілактики негативних явищ.

Серед осіб вище зазначеної категорії було розповсюджено понад 70 інформаційних буклетів профілактичного спрямування.

2. Соціальне супроводження прийомних сімей та дитячий будинок сімейного типу.

Станом на 29.12.2017 року в Уманському районі створено та функціонує  6 прийомних сімей, в яких виховується 12 дітей та 2 дитячих будинки сімейного типу,  в яких виховується 12 дітей. Спеціалістами центру здійснювалось  соціальне супроводження вище зазначених сімей. В ході здійснення соціального супроводження працівники центру систематично відвідували сім'ї  та проводили бесіди з батьками щодо адаптації дітей в сім'ях та навчальних колективах, щодо підготовки дітей до самостійного життя, оздоровлення дітей в санаторних закладах, залучення дітей до гурткової роботи  та ін..

З 14 по 18 серпня 2017 року спеціалістами Черкаського обласного та Уманського районного центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було організовано та проведено навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів Черкаської області. Зокрема, з Уманського району у навчанні взяли участь 8 прийомних батьків.

По завершенню навчання кожному учаснику перепідготовки було вручено довідку про проходження курсу підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів.

 

3. Надання соціальної допомоги та психологічної підтримки учасникам АТО та членам їх сімей.

Станом на 29.12.2017 року на обліку в районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  перебуває 378 учасників АТО, в яких виховується 264 дитини.

З метою визначення потреб та надання необхідної соціальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вивчено потреби 297 сімей учасників АТО, в яких виховується 158 дітей.

За результатами вивчених потреб спеціалісти центру вирішували питання щодо надання необхідних соціальних послуг учасникам АТО та членам їх сімей, а саме: сприяння у оформленні необхідних соціальних допомог, оздоровлення, отримання гуманітарної та матеріальної допомоги, соціально-реабілітаційних послуг, професійної підтримки та працевлаштування, психологічної допомоги.

З метою вирішення питання отримання земельних ділянок учасниками АТО району за сприяння центру було проведено 2 окремих засідання з керівниками сільськогосподарських підприємств та учасниками АТО району.

В ході засідань було розглянуто питання щодо належного оформлення дозволів на видачу земельних ділянок учасникам АТО та порядку оформлення відповідних документів.

Також, з метою вирішення вище зазначеного питання були підготовлені та надіслані листи 8-м керівникам господарств з проханням внести зміни до договору оренди земельних ділянок державної власності в зв'язку з передачею відповідної кількості орендованих земель учасникам антитерористичної операції. Такими листами було охоплено 10 населених пунктів району та 35 учасників АТО.

Станом на 29.12.2017 року  Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області  надано наказів  на виготовлення проектної документації  290 особам та 224 особам надано накази  про затвердження проектної документації.

Станом на 29.12.2017 року залишаються не реалізованими 66 наказів на виготовлення проектної документації.

 

4. Протягом звітного періоду центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді були проведені такі основні заходи та благодійні акції:

1. В березні-квітні 2017 року в Уманському районі проведено Всеукраїнську благодійну акцію «Серце до серця».

Мета акції полягала у зборі коштів для придбання медичного обладнання для лікування дітей з вадами зору. До проведення акції долучилось 10 волонтерів, які навчаються в Дмитрушківській, Ладижинській, Паланській, Родниківській, Сушківській загальноосвітніх школах, Собківському НВК та Уманському державному педагогічному університеті ім. П. Тичини.

За підсумками проведеної акції загалом було зібрано кошти у сумі 2573 грн., що були перераховані волонтерами на єдиний банківський рахунок ВБФ «Серце до серця».

2. З нагоди відзначення Дня захисту дітей, напередодні1 червня 2017 року  було організовано та проведено ряд заходів для вихованців Ладижинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат та дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячому будинку сімейного типу.  

3. У серпні 2017 року центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено благодійну акцію «В школу – з радістю. Основною метою акції було надати  адресну допомогу шкільним приладдям дітям-першокласникам, які виховуються у категорійних сім'ях.

В ході проведеної акції, що тривала з 21 по 31 серпня 2017 року, спеціалісти  центру відвідали та вручили шкільне приладдя для 40                    дітей-першокласників із категорійних сімей, зокрема 13 дітей учасників АТО, 7 дітей з особливими потребами, 20 дітей із сімей, що потрапили у складні життєві обставини.

4. З 1 по 6 грудня 2017 року до Міжнародного Дня інвалідів, було відвідано та вручено подарунки  50-м  дітям-інвалідам Уманського району, в тому числі 15-м дітям-інвалідам, які мають діагноз  ДЦП.

З метою підтримки творчого потенціалу дітей з вадами здоров’я, сприяння формуванню активної життєвої позиції,  привернення уваги суспільства  до дітей з особливими потребами на базі факультету соціальної та психологічної освіти відбувся ІV фестиваль творчості «Рівні між собою ми, будемо разом Я і Ти».

Вже традиційно, за сприяння центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  в даному заході беруть участь діти з особливими потребами Уманського району. 

14 грудня 2017 року у фестивалі взяли участь та активно проявили свої творчі  здібності 10 дітей-інвалідів району, які мають творчі здібності.

 5 19 грудня 2017 року, з нагоди відзначення Дня Святого Миколая центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  було вручено  подарунки 60 дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Діти даної категорії взяли участь у районному заході, присвяченому Дню Святого Миколая.

5. Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі.

 З метою попередження негативних явищ у молодіжному середовищі спеціалістами центру постійно проводиться індивідуальна та групова робота з учнівською молоддю та батьківськими колективами на теми: «Негативний вплив паління, алкоголізму на організм людини», «Профілактика ВІЛ/СНІДу», «Торгівля людьми. Небезпека поруч», «Права та обов'язки дітей», «Попередження насильства в сім'ях», «Ведення здорового способу життя». Протягом звітного періоду було проведено 37 групових заходів, якими було охоплено 668 учасників.

Зокрема, з 2 по 9 жовтня 2017 року під час проведення тижня права в навчальних закладах району було проведено 3 виховних заходи, якими охоплено  64 учасники.

 24 жовтня 2017 року,  в  Уманському державному педагогічному університеті ім. Павла Тичини  відбулась зустріч директора центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді із студентами-практикантами другого курсу факультету соціальної та психологічної освіти. Під час зустрічі було проведено лекцію на тему: «Молодь обирає здоровий спосіб життя!» та розповсюджено буклети профілактичного спрямування.

 1 грудня 2017 року з  нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, проведений захід в Доброводівському НВК І-ІІІ ступенів на тему: «Профілактика ВІЛ/СНІДу».

Під час проведення щорічної акції «16 днів проти насилля», що тривала з 25 листопада по 10 грудня 2017 року було організовано та проведено 3 групові заходи з учнівською та студентською молоддю на тему: «Молодь проти насильства».

 

6. Участь спеціалістів центру у навчанні.

26-27 квітня 2017 року фахівець із соціальної роботи  Бігун О.В. підвищила кваліфікацію в м. Черкаси за програмою тематичного короткострокового семінару на тему: «Сучасні підходи у наданні гендерно-чутливих соціальних послуг».

15-19 травня 2017 року фахівець із соціальної роботи Луценко О.І. підвищила кваліфікацію в м. Черкаси за програмою тематичного короткострокового семінару для спеціалістів ЦСССДМ, які здійснюють соціальне супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

6-7  листопада 2017 року 2 фахівці із соціальної роботи взяли участь у тренінгу на тему: «Соціально-психологічна підтримка адаптації учасників антитерористичної операції», що був проведений в м. Умань психологом-консультантом Регіонального психологічного кризового центру Фундації «Паритет» Ігорем Озерянським.

9 листопада 2017 року, за сприяння Уманської райдержадміністрації,           Черкаською обласною організацією ЛЖВ  «Від серця до серця» було проведено тренінгове заняття на тему: «Ідентифікація, перенаправлення та надання допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми.

Основна мета заняття полягала у сприянні  реалізації національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи з протидії  торгівлі людьми у Черкаській області та створення ефективної системи надання комплексної допомоги постраждалим від торгівлі людьми і захисту їх прав та інтересів з дотриманням вимог міжнародн их та національних стандартів.

В навчанні взяли участь спеціалісти районних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управлінь праці та соціального захисту населення, служб у справах дітей, відділів освіти, у справах сім'ї, молоді та спорту, ювенальної превенції із Уманського, Христинівського, Монастирищенського, Маньківського, Жашківського районів. 

13-15 грудня 2017 року, 18-22 грудня 2017 року фахівець із соціальної роботи Бігун О.В.  взяла участь у семінарі-тренінгу на тему: «Профілактика ВІЛ/СНІДу та підтримка соціально-психологічного здоров'я в Україні» в               м. Черкаси.

7. Висвітлення роботи центру в засобах масової  інформації.

Робота центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді постійно висвітлюється в засобах масової інформації, зокрема на сайті Уманської райдержадміністрації.

Протягом звітного періоду прозвучало 7 виступів по радіомовленню та  подано до друку 7 статтей в газету «Уманська зоря»  на теми: «Патронатне виховання», «Попередження торгівлі людьми», «Соціальний захист учасників АТО – пріоритет роботи влади», «Благодійна акція «Серце до серця», «Ведення здорового способу життя – запорука майбутнього»,                   23 публікації висвітлено на сайті Уманської райдержадміністрації.

    Пріорітетні напрямки роботи на 2018 рік:

  • раннє виявлення, облік, здійснення оцінки потреб та соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання  потраплянню сімей в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;
  • розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу,  впровадження послуги патронатного виховання;
  • облік та здійснення оцінок потреб учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, надання соціальних послуг;
  • підвищення професійної компетентності спеціалістів центру, шляхом навчання  та участі у короткострокових тематичних семінарах.

Директор центру

І.О. Гущина