Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

Про проведену роботу Уманським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді протягом 2019 року

Згідно штатного розпису Уманського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (станом на 01.01.2019 року) затверджено 8,25 штатних одиниць.

Станом на 31.12.2019 в центрі працює 4 спеціалістів: директор, бухгалтер,  фахівець із соціальної роботи, психолог та 1 прибиральник службових приміщень (на 0,25 ставки).

 

1. Робота із сім'ями, які опинились у складних життєвих обставинах.

Одним із пріоритетних напрямків роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі – центру) є попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми, та надання їм своєчасної допомоги.

Станом на 31.12.2019 року в Уманському районі налічується 41 сім'я вище зазначеної категорії, в яких виховується 103 дітей.

З метою надання своєчасної допомоги сім'ям, які потрапили  у складні життєві обставини та не в змозі  їх самостійно подолати працівники центру щотижня здійснювали  виїзди в сім'ї вище зазначеної категорії та проводили оцінку потреб сімей, за результатами яких  надавали сім'ям з дітьми соціальні послуги.

З батьками постійно проводилась інформаційно-роз'яснювальна робота щодо профілактики вживання спиртних напоїв, ведення здорового способу життя, попередження виникнення насильства у сім'ях, виконання належних батьківських обов’язків, дотримання санітарно-гігієнічних умов проживання, раціонального використання державної соціальної допомоги на дітей та ін.

У результаті проведеної роботи у звітному періоді 10 сімей,  в яких виховується 27 дітей були взяті під соціальний супровід працівників центру.

У ході соціального супроводу було: поліпшено умови  проживання  у 8-ми сім'ях; надано допомогу одягом та дитячими іграшками для 6 сімей; надано шкільне приладдя для 2 дітей-першокласників; надано сприяння в оздоровленні  4 дітей із 2 сімей;  4 сім'ям надано допомогу у оформленні соціальних виплат   та ін..

В результаті проведеної роботи було мінімізовано складні життєві обставини та знято із соціального супроводу 8 сімей, в яких виховується 25 дітей.

Станом на 31.12.2019 року під соціальним супроводом центру перебуває  4 сімей, у яких виховується 14 дітей.

Протягом звітного періоду здійснено перевірку цільового використання  державної допомоги при народженні дитини в 79 сім'ях. 

В перші вівторок та п’ятницю кожного місяця, фахівець і соціальної роботи проводив роботу з молоддю, яка стоїть на обліку в Уманському МРВ з питань пробації в Черкаській області.

Протягом звітного періоду фахівцем із соціальної роботи було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо попередження вчинення повторних злочинів з 28 особами молодіжного віку та 4 неповнолітніми, які відбували покарання умовно.

З особам та неповнолітніми протягом звітного періоду постійно проводилась виховна робота, спрямована на виправлення та попередження скоєння ними нових злочинів, вчинення адміністративних правопорушень та порушень громадського порядку, планування сімейного життя, профілактики негативних явищ.

Серед осіб вище зазначеної категорії було розповсюджено понад 56 інформаційних буклетів профілактичного спрямування.

 

2. Соціальне супроводження прийомних сімей та дитячий будинок сімейного типу.

Станом на 31.12.2019 року в Уманському районі створено та функціонує  5 прийомних сімей, в яких виховується 10 дітей та 2 дитячих будинки сімейного типу,  в яких виховується 12 дітей. Спеціалістами центру здійснювалось  соціальне супроводження вище зазначених сімей. В ході здійснення соціального супроводження працівники центру систематично відвідували сім'ї  та проводили бесіди з батьками щодо адаптації дітей в сім'ях та навчальних колективах, щодо підготовки дітей до самостійного життя, оздоровлення дітей в санаторних закладах, залучення дітей до гурткової роботи  та ін..

З 14 по 18 серпня 2019 року спеціалістами Черкаського обласного та Уманського районного центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було організовано та проведено навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів Черкаської області. Зокрема, з Уманського району у навчанні взяли участь 6 прийомних батьків.

По завершенню навчання кожному учаснику перепідготовки було вручено довідку про проходження курсу підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів.

 

 3. Надання соціальної допомоги та психологічної підтримки учасникам АТО та членам їх сімей.

Станом на 31.12.2019 року на обліку в районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  перебуває 397 учасників АТО, в яких виховується 264 дитини.

З метою визначення потреб та надання необхідної соціальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вивчено потреби 280 сімей учасників АТО, в яких виховується 168 дітей.

За результатами вивчених потреб спеціалісти центру вирішували питання щодо надання необхідних соціальних послуг учасникам АТО та членам їх сімей, а саме: сприяння у оформленні необхідних соціальних допомог, оздоровлення, отримання гуманітарної та матеріальної допомоги, соціально-реабілітаційних послуг, професійної підтримки та працевлаштування, психологічної допомоги.

 

4. Протягом звітного періоду центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді були проведені такі основні заходи та благодійні акції:

1. В березні-квітні 2019 року в Уманському районі проведено Всеукраїнську благодійну акцію «Серце до серця».

Мета акції полягала у зборі коштів для придбання медичного обладнання для лікування дітей з вадами слуху. До проведення акції долучились студенти Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини.

За підсумками проведеної акції загалом було зібрано кошти у сумі 1562,00 грн., що були перераховані студентами на єдиний банківський рахунок ВБФ «Серце до серця».

2. В жовтні-грудні 2019 року в Уманському районі було проведено благодійну акцію по збору коштів для дитини з інвалідністю підгрупи А.

Мета акції полягла у зборі коштів для лікування дитини з інвалідністю підгрупи А з межами України. До проведеної акції долучилися учні Полянецької ЗОШ, Городецької ЗОШ, Доброводівського НВК.

За підсумками проведеної акції загалом було зібрано кошти в сумі 7079,00 грн., що були перераховані учнями на банківський рахунок сім'ї, в якій виховується дитина з інвалідністю підгрупи А.

 3. З нагоди відзначення Дня захисту дітей, напередодні1 червня 2019 року  було організовано та проведено ряд заходів для вихованців Ладижинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат та дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячому будинку сімейного типу. 

4. У серпні 2019 року центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено благодійну акцію «В школу – з радістю!». Основною метою акції було надати  адресну допомогу шкільним приладдям дітям-першокласникам, які виховуються у категорійних сім'ях.

В ході проведеної акції, що тривала з 21 по 31 серпня 2019 року, спеціалісти  центру відвідали та вручили шкільне приладдя для 42 дітей-першокласників із категорійних сімей, зокрема 16 дітей учасників АТО, 8 дітей з особливими потребами, 20 дітей із сімей, що потрапили у складні життєві обставини.

5. З 1 по 6 грудня 2019 року до Міжнародного Дня інвалідів, було відвідано та вручено подарунки  50-м  дітям-інвалідам Уманського району

З метою підтримки творчого потенціалу дітей з вадами здоров’я, сприяння формуванню активної життєвої позиції,  привернення уваги суспільства  до дітей з особливими потребами на базі факультету соціальної та психологічної освіти відбувся VI фестиваль творчості «Рівні між собою ми, будемо разом Я і Ти».

Вже традиційно, за сприяння центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  в даному заході беруть участь діти з особливими потребами Уманського району.

12 грудня 2019 року у фестивалі взяли участь та активно проявили свої творчі  здібності 8 дітей-інвалідів району, які мають творчі здібності.

 6.  19 грудня 2019 року, з нагоди відзначення Дня Святого Миколая центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  було вручено  подарунки 97 дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Діти даної категорії взяли участь у районному заході, присвяченому Дню Святого Миколая.

 

5. Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі.

З метою попередження негативних явищ у молодіжному середовищі спеціалістами центру постійно проводиться індивідуальна та групова робота з учнівською молоддю та батьківськими колективами на теми: «Негативний вплив паління, алкоголізму на організм людини», «Профілактика ВІЛ/СНІДу», «Торгівля людьми. Небезпека поруч», «Права та обов'язки дітей», «Попередження насильства в сім'ях», «Ведення здорового способу життя». Протягом звітного періоду було проведено 37 групових заходів, якими було охоплено 68 учасників.

Зокрема, з 2 по 9 жовтня 2019 року під час проведення тижня права в навчальних закладах району було проведено 3 виховних заходи, якими охоплено  82 учасники.

1 грудня 2019 року з  нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, проведений захід в Полянецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему: «Профілактика ВІЛ/СНІДу».

Під час проведення щорічної акції «16 днів проти насилля», що тривала з 25 листопада по 10 грудня 2019 року було організовано та проведено 3 групові заходи з учнівською та студентською молоддю на тему: «Молодь проти насильства».

 

6. Участь спеціалістів центру у навчанні.

20-22 серпня 2019 року фахівець із соціальної роботи Ямкова В.С. участь у тренінгу для фахівців соціальної сфери та психологів Черкаської області з питань психологічної реабілітації населення, постраждалого внаслідок конфлікту в рамках проекту «Допомога у реінтеграції та реабілітації населення, що постраждало внаслідок конфлікту» в м. Київ.

04-06 вересня 2019 року директор центру Тодосійчук О.О. підвищила кваліфікацію в м. Київ за програмою тематичного короткострокового семінару на тему: «Програма навчання для спеціалістів, які здійснюють соціальний супровід прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників».

19-21  листопада 2019 року фахівець із соціальної роботи підвищила кваліфікацію за програмою тематичного короткострокового семінару для працівників міських, районних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на тему «Ведення випадку як технологія соціальної роботи» в м. Черкаси.

04-05 грудня 2019 року директор центру Тодосійчук О.О. та психолог Ямкова В.С. взяли участь у тренінгу на тему: «Забезпечення мультидисциплінарного підходу у виявленні, ідентифікації т наданні допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми.

 

Пріорітетні напрямки роботи на 2020 рік:

раннє виявлення, облік, здійснення оцінки потреб та соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання  потраплянню сімей в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;

розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу,  впровадження послуги патронатного виховання;

облік та здійснення оцінок потреб учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, надання соціальних послуг;

підвищення професійної компетентності спеціалістів центру, шляхом навчання  та участі у короткострокових тематичних семінарах.

 

Директор центру  Ольга Тодосійчук