Про роботу закладів культури в Уманському районі станом на 01.09.2017

Реалізацію державної політики в галузі культури Уманського району забезпечують 115 закладів культури, з них 54 клубних закладів (34 сільських Будинків культури, 19 клубів, районний центр культури і дозвілля), 55 бібліотечних (53 – сільських бібліотек, 1 – районна центральна бібліотека для дітей та 1 – бібліотека для дорослих), 2 дитячі музичні школи Ладижинська та Бабанська (філіали в селах Городецьке, Дмитрушки, Пугачівка, Родниківка), 4 музеї (музей історії с.Ладижинка, музей – садиба К. М. Дерев'янка в с. Косенівка, музей народного побуту та етнографії в смт Бабанка, музей І. Д. Черняховського в с. Оксанина), зусилля яких спрямовані на реалізацію нормативно-правових актів, державних і регіональних програм у сфері культури.

На утримання закладів культури на 2016 рік залучено 11 млн. 609 грн., з них заробітна плата з нарахуваннями складає 6 млн. 946 грн.

На утримання закладів культури Уманського району у  2017 році 15 млн. 830 тис., з них заробітна плата з нарахуваннями складає 11 млн 696 грн.

Протягом року у сфері культури 196 осіб працювали на розвиток народного аматорського мистецтва, відродження народних традицій, свят та обрядів, організації дозвілля, відзначення державних, народних, професійних свят, забезпечення належного рівня виховної та творчої роботи дитячих гуртків, підтримку творчої молоді, а також на підвищення кваліфікації працівників сільських клубних закладів.

В клубних закладах працює 135 працівники, з них 83 працівників, які забезпечують культурно-освітню діяльність:

В 2017 році в районі діяє 310 клубних формувань, учасників 2477, 275 гуртків художньої самодіяльності, в них учасників 2159 осіб.

Всього в районі протягом звітного 2016 року проведено 1297 культурно – мистецьких заходів. Колективи та окремі виконавці взяли участь в 10 обласних заходах, 9 Всеукраїнських.

Станом на 01.09.2017 рік проведено 972 культурно – мистецьких заходів. Колективи та окремі виконавці взяли участь в 5 обласних заходах, 3 Всеукраїнських.

Закладами культури постійно висвітлюється культурно-масова робота, інформація про найбільш значущі заходи в районі на сайті райдержадміністрації. Протягом 2016 року було подано до друку 67 заміток, надруковано 48 заміток на сторінках місцевої газети «Уманська зоря», а також прозвучало 25 виступів по місцевому радіомовленню.

З початку 2017 року методичним кабінетом РЦКІД в газету «Уманська Зоря» було подано – 11 статтей.  На сайті Уманської РДА та Районної Ради  висвітлювалась робота у 29-ти статтях.

З початку 2017 року бібліотечними працівники рекламували свої бібліотеки на сторінках газети «Уманська зоря»  та по місцевому радіомовленню. Заміток – 25, виступів -8. На сайті Уманської РДА та Районної Ради  висвітлювалась робота у 30-ти статтях.

Всього з початку 2017 року закладами культури: заміток – 36, виступів – 17.

На сайті Уманської РДА та Районної Ради  висвітлювалась робота у 59-ти статтях.