Районний центр зайнятості інформує: про надання послуг у січні 2018 року

Впродовж січня 2018 року послугами Уманського районного центру зайнятості користувалися 1002 безробітних, що на 168 осіб менше ніж у  відповідному періоді минулого року, 113 безробітних користувалися послугами центру зайнятості не за місцем зареєстрованого проживання. Серед загальної чисельності безробітних – 43,3% складали жінки (434),  29,8 % (299) - молодь до 35 років. На обліку перебували 16 безробітних з числа вивільнених громадян.

Станом на 01.02.2018 на обліку в районному центрі зайнятості перебували 944 безробітних, що на 152 особи менше ніж на відповідну дату минулого року.  Із загальної чисельності зареєстрованих безробітних - 407 жінок, 276 – молодь у віці до 35 років, 383 особи мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Щодо наявності вакансій та їх укомплектування

З початку року база даних Уманського районного центру зайнятості містила 44 вакансії  28  роботодавців, проти 53 вакансій 12  роботодавців у минулому році. Аналіз структури вакансій поданих для укомплектування за сприянням служби зайнятості за рівнем оплати свідчить, що у 45,5 % (20) вакансій запропоновано мінімальний розмір заробітної плати, від мінімальної до середньої по регіону – у 45,5 % (20), більше середньої заробітної плати по регіону  – у 9 % (4) вакансії. Середній розмір оплати праці у розрахунку на вакансію становив 4346 грн., а середня тривалість укомплектування склала 3 дні. За сприянням центрів зайнятості були укомплектовані 37 вакансій 26 роботодавців, рівень укомплектування становить 84,1%, в тому числі за рахунок мешканців району  - 50%.

В середньому з початку року на 1 вакансію претендували 22 безробітних.

Сприяння працевлаштуванню.

З початку року працевлаштовані 43 незайнятих громадян, в тому числі 14 осіб, що мали статус безробітного, 28 осіб, що перебували на обліку, 1 безробітний самостійно. Із загальної чисельності працевлаштованих за сприянням центру зайнятості безробітних громадян: жінок – 7, молоді до 35 років – 5 осіб; 3 особи які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 11 безробітних. Розпочата робота щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери, оплата праці залучених безробітних яких має проводитись за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено  договори на організацію робіт у яких приймали участь 3 безробітних.

Щодо надання послуг  інвалідам

Протягом січня 2018 року статус безробітного мали 28 осіб з інвалідністю, які отримували виплати матеріального забезпечення по безробіттю та послуги з працевлаштування. За сприянням центру зайнятості 1 безробітний працевлаштований, 1 особа приймала участь у тимчасових роботах. Станом на 01.02.2018 перебуває на обліку  в центрі зайнятості 25 безробітних.

Організація професійного навчання безробітних

З початку року за направленням  центру зайнятості професійне навчання проходили 12 безробітних (з них  7 жінок та 5 осіб з числа молоді).  Закінчили навчання 5 осіб, які  працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

Профорієнтаційні послуг

Протягом звітного періоду профорієнтаційними заходами було охоплено 1050 осіб, 955 з яких безробітні, в т.ч. 409 жінок, 278 осіб з числа молоді, 395 осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, яким надано 617 профінформаційних послугу, 981 професійна консультація.

Щодо зняття з обліку з різних причин, крім працевлаштування за направленням служби зайнятості

З початку 2018 року припинено реєстрацію з інших причин, крім працевлаштування, 44 безробітних.

Надання послуг внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території та  з зони проведення АТО та демобілізованим учасникам АТО.

У січні 2018 року осіб з числа зареєстрованих  переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО на обліку в центрі зайнятості не перебували.

Надання послуг демобілізованим учасникам АТО.

Послуги центру зайнятості отримували 22 демобілізованих учасника АТО, яким надано статус безробітного та надаються відповідні послуги та матеріальне забезпечення. Так 1 безробітний працевлаштований, 18 безробітних отримали різноманітні профорієнтаційні послуги щодо професійного навчання,участі у тимчасових та громадських роботах. На обліку продовжують перебувати 15 зареєстрованих безробітних з даної категорії.

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 788 зареєстрованих безробітних. Розмір допомоги залежить від страхового стажу, тривалості перебування у стані безробіття, а також розміру заробітної плати за останнім місцем роботи. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлений у розмірі 1440 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 544,00 грн.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо надання послуг можна отримати в центрі зайнятості за адресою:

м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.