Районний центр зайнятості інформує: про надання послуг у січні- квітні 2018 року

Впродовж січня - квітня 2018 року послугами Уманського районного центру зайнятості користувалися 1276 безробітних, що на 239 осіб менше ніж у відповідному періоді минулого року.

Станом на 01.05.2018 на обліку в районному центрі зайнятості перебували 727 безробітних, що на 189 осіб менше ніж на відповідну дату минулого року.  Із загальної чисельності зареєстрованих безробітних - 392 жінки, 220 – молодь у віці до 35 років, 312 осіб мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

З початку року база даних Уманського районного центру зайнятості містила 581 вакансію 127 роботодавців, проти 551 вакансії 111 роботодавців у минулому році. Аналіз структури вакансій поданих для укомплектування за сприянням служби зайнятості за рівнем оплати свідчить, що у 35 % (203) вакансій запропоновано мінімальний розмір заробітної плати, від мінімальної до середньої по регіону – у 63,7 % (370), більше середньої заробітної плати по регіону – у 1,3 % (8) вакансії. Середній розмір оплати праці у розрахунку на вакансію становив 4022 грн., а середня тривалість укомплектування склала 3 дні. За сприянням центрів зайнятості були укомплектовані 486 вакансій 113 роботодавців, рівень укомплектування становить 83,6 %, в тому числі за рахунок мешканців району - 65,2%. В середньому з початку року на 1 вакансію претендували 2 безробітних.

З початку року працевлаштовані 511  незайнятих громадян, в тому числі 361 особа, що мали статус безробітного, 143 особи, що перебували на обліку, 7 безробітних самостійно. Із загальної чисельності працевлаштованих за сприянням центру зайнятості безробітних громадян: жінок – 95, молоді до 35 років – 95 осіб; 117 осіб які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 90 безробітних. Проводилась робота щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами та об’єднаною територіальною громадою – Паланською сільською радою для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери, оплата праці залучених безробітних яких має проводитись за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено  договори на організацію робіт у яких приймали участь 70 безробітних.

З початку року за направленням  центру зайнятості професійне навчання проходили 163 безробітних (з них  13 жінок та 66 осіб з числа молоді).    Закінчили навчання 155 осіб, з яких 151 працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

З початку 2018 року припинено реєстрацію з інших причин, крім працевлаштування, 188 безробітних.

Статус безробітного мали 39 осіб з інвалідністю, які отримували виплати матеріального забезпечення по безробіттю та послуги з працевлаштування. За сприянням центру зайнятості 6 безробітних працевлаштовані, 3 проходили професійне навчання, 1 особа приймала участь у тимчасових роботах.

Послуги центру зайнятості отримували 25 демобілізованих учасників АТО, яким надано статус безробітного та надаються відповідні послуги та матеріальне забезпечення. Так 4 безробітних працевлаштовані, 2 проходили професійне навчання, 21 безробітний отримав різноманітні профорієнтаційні послуги щодо професійного навчання, участі у тимчасових та громадських роботах.

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 561 зареєстрований безробітний. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлений у розмірі 1440 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 544,00 грн.

ДО УВАГИ КЛІЄНТІВ ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ !

Протягом травня 2018 року продовжується весняна акція з благоустрою населених пунктів Уманського району.

Уманський районний центр зайнятості запрошує всіх жителів населених пунктів району та безробітних, які перебувають на  обліку у  центрі зайнятості взяти участь в акції з прибирання та благоустрою свого населеного пункту. Для осіб з числа безробітних можлива участь в громадських роботах, які виконуються з виплатою заробітної плати  та зарахуванням періоду до страхового стажу.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо можливості працевлаштування  можна отримати в центрі зайнятості за адресою:

м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.