Районний центр зайнятості інформує: про надання послуг у січні- липні 2018 року

Впродовж січня - липня 2018 року послугами Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості користувалися 1514 безробітних, що на 204 особи менше ніж у відповідному періоді минулого року, 177 безробітних користувалися послугами центру зайнятості не за місцем зареєстрованого проживання. Серед загальної чисельності безробітних – 44,8% складали жінки (6861), 29,9 % (452) - молодь до 35 років. На обліку перебував 31 безробітний з числа вивільнених громадян.

Станом на 01.08.2018 на обліку в  центрі зайнятості перебували 644 безробітних, що на 48 осіб менше ніж на відповідну дату минулого року.  Із загальної чисельності зареєстрованих безробітних - 342 жінки, 170 – молодь у віці до 35 років, 287 осіб мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Щодо наявності вакансій та їх укомплектування

З початку року база даних Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості містила 825 вакансій  180  роботодавців, проти 787 вакансій 162  роботодавців у минулому році. Аналіз структури вакансій поданих для укомплектування за сприянням служби зайнятості за рівнем оплати свідчить, що у 35,2% (290) вакансій запропоновано мінімальний розмір заробітної плати, від мінімальної до середньої по регіону – у 63 % (520), більше середньої заробітної плати по регіону – у 1,8 % (15) вакансій. Подано 4 вакансії зі скороченим робочим режимом. Середній розмір оплати праці у розрахунку на вакансію становив 4118 грн., а середня тривалість укомплектування склала 2 дні. За сприянням центрів зайнятості були укомплектовані 733 вакансії 168 роботодавців, рівень укомплектування становить 88,8 %, в тому числі за рахунок мешканців району  - 68,7%.

В середньому з початку року на 1 вакансію претендували 2 безробітних.

Сприяння працевлаштуванню.

З початку року працевлаштовані 805  незайнятих громадян, в тому числі 506 осіб, що мали статус безробітного, 269 осіб, що перебували на обліку, 30 безробітних самостійно. Із загальної чисельності працевлаштованих за сприянням центру зайнятості безробітних громадян: жінок – 154, молоді до 35 років – 133 особи; 175 осіб які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 143 безробітних. Проводилась робота щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами, об’єднаною територіальною громадою – Паланською сільською радою  для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери та управлінням праці та соціального захисту населення щодо інформування про оформлення житлових субсидій, оплата праці залучених безробітних яких має проводитись за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено  договори на організацію робіт у яких приймали участь 157 безробітних.

Щодо надання послуг  інвалідам

Протягом січня - липня 2018 року статус безробітного мали 54 осіб з інвалідністю, які отримували виплати матеріального забезпечення по безробіттю та послуги з працевлаштування. За сприянням центру зайнятості 10 безробітних працевлаштовані, 5 проходили професійне навчання, 2 особи приймала участь у тимчасових роботах. Станом на 01.08.2018 перебуває на обліку  в центрі зайнятості 33 безробітних.

Організація професійного навчання безробітних

З початку року за направленням центру зайнятості професійне навчання проходили 201 безробітний (з них  23 жінки та 81 особа з числа молоді). Закінчили навчання 184 особи, з яких 183 працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

Профорієнтаційні послуги

Протягом звітного періоду профорієнтаційними заходами було охоплено 3617 осіб, 1490 з яких безробітні, в т.ч. 674 жінки, 443 особи з числа молоді, 621 особа, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, яким надано 4111 профінформаційних послуги, 2703 професійних консультації, 190  послуг з професійного відбору.

Профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх шкіл проводиться спільно з районним відділом освіти. Заходами з  професійної орієнтації було охоплено 1255 учнів шкіл району.

Щодо зняття з обліку з різних причин, крім працевлаштування за направленням служби зайнятості

З початку 2018 року припинено реєстрацію з інших причин, крім працевлаштування, 364 безробітних.

Надання послуг внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території та  з зони проведення АТО та демобілізованим учасникам АТО.

У січні - липні 2018 року з числа зареєстрованих  переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО на обліку в центрі зайнятості перебували 2 особи, яким надавались послуги з сприяння працевлаштуванню.

Надання послуг демобілізованим учасникам АТО.

Послуги центру зайнятості отримували 28 демобілізованих учасників АТО, яким надано статус безробітного та надаються відповідні послуги та матеріальне забезпечення. Так 6 безробітних працевлаштовані, 2 проходили професійне навчання, 24 безробітних отримали різноманітні профорієнтаційні послуги щодо професійного навчання,участі у тимчасових та громадських роботах. На обліку продовжують перебувати 6 зареєстрованих безробітних з даної категорії.

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 519 зареєстрованих безробітних. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлений у розмірі 1440 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 544,00 грн.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо можливості працевлаштування  можна отримати в центрі зайнятості за адресою:

м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.