Районний центр зайнятості інформує: про надання послуг у січні- травні 2018 року

Впродовж січня - травня 2018 року послугами Уманського районного центру зайнятості користувалися 1396 безробітних, що на 194 особи менше ніж у  відповідному періоді минулого року.

Станом на 01.06.2018 на обліку в районному центрі зайнятості перебували 711 безробітних, що на 87 осіб менше ніж на відповідну дату минулого року.  Із загальної чисельності зареєстрованих безробітних - 383 жінки, 200 – молодь у віці до 35 років, 313 осіб мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

З початку року база даних Уманського районного центру зайнятості містила 709 вакансій 148 роботодавців, проти 676 вакансій 130 роботодавців у минулому році. Аналіз структури вакансій поданих для укомплектування за сприянням служби зайнятості за рівнем оплати свідчить, що у 33,3% (238) вакансій запропоновано мінімальний розмір заробітної плати, від мінімальної до середньої по регіону – у 65,2 % (466), більше середньої заробітної плати по регіону – у 1,5 % (11) вакансій. Подано 4 вакансії зі скороченим робочим режимом. Середній розмір оплати праці у розрахунку на вакансію становив 4100 грн., а середня тривалість укомплектування склала 2 дні. За сприянням центрів зайнятості були укомплектовані 619 вакансій 134 роботодавців, рівень укомплектування становить 86,6 %, в тому числі за рахунок мешканців району  - 67,3%. В середньому з початку року на 1 вакансію претендували 2 безробітних.

З початку року працевлаштовані 668  незайнятих громадян, в тому числі 443 особи, що мали статус безробітного, 206 осіб, що перебували на обліку, 19 безробітних самостійно. Із загальної чисельності працевлаштованих за сприянням центру зайнятості безробітних громадян: жінок – 121, молоді до 35 років – 116 осіб; 147 осіб які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 116 безробітних. Проводилась робота щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами, об’єднаною територіальною громадою – Паланською сільською радою  для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери та управлінням праці та соціального захисту населення щодо інформування про оформлення житлових субсидій, оплата праці залучених безробітних яких має проводитись за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено  договори на організацію робіт у яких приймали участь 126 безробітних.

З початку року за направленням  центру зайнятості професійне навчання проходили 178 безробітних (з них  16 жінок та 74 особи з числа молоді). Закінчили навчання 178 осіб, з яких 176 працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

З початку 2018 року припинено реєстрацію з інших причин, крім працевлаштування, 242 безробітних.

Статус безробітного мали 45 осіб з інвалідністю які отримували виплати матеріального забезпечення по безробіттю та послуги з працевлаштування. За сприянням центру зайнятості 9 безробітних працевлаштовані, 5 проходили професійне навчання, 2 особи приймала участь у тимчасових роботах.

Послуги центру зайнятості отримували 26 демобілізованих учасників АТО, яким надано статус безробітного та надаються відповідні послуги та матеріальне забезпечення. Так 6 безробітних працевлаштовані, 2 проходили професійне навчання, 22 безробітних отримав різноманітні профорієнтаційні послуги щодо професійного навчання, участі у тимчасових та громадських роботах.

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 582 зареєстрованих безробітних. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлений у розмірі 1440 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 544,00 грн.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо можливості працевлаштування  можна отримати в центрі зайнятості за адресою:

м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1.  Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.