Районний центр зайнятості інформує: про надання послуг у січні-лютому 2018 року

Впродовж січня-лютого 2018 року послугами Уманського районного центру зайнятості користувалися 1121 безробітний, що на 214 осіб менше ніж у  відповідному періоді минулого року.

Станом на 01.03.2018 на обліку в районному центрі зайнятості перебували 998 безробітних, що на 195 осіб менше ніж на відповідну дату минулого року.  Із загальної чисельності зареєстрованих безробітних - 442 жінки, 300 – молодь у віці до 35 років, 392 особи мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

З початку року база даних Уманського районного центру зайнятості містила 71 вакансю 41 роботодавця, проти 101 вакансії 53 роботодавців у минулому році. Середній розмір оплати праці у розрахунку на вакансію становив 4266 грн. За сприянням центрів зайнятості були укомплектовані 61 вакансія 38 роботодавців, рівень укомплектування становить 85,9%, в тому числі за рахунок мешканців району - 52,1%.

З початку року працевлаштовані 68 незайнятих громадян, в тому числі 26 осіб, що мали статус безробітного, 41 особа, що перебували на обліку, 1 безробітний самостійно. Із загальної чисельності працевлаштованих за сприянням центру зайнятості безробітних громадян: жінок – 18, молоді до 35 років – 11 осіб; 5 осіб які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 16 безробітних. Розпочата робота щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами та об’єднаною територіальною громадою – Паланською сільською радою для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери, оплата праці залучених безробітних яких має проводитись за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено договори на організацію робіт у яких приймали участь 10 безробітних.

З початку року за направленням  центру зайнятості професійне навчання проходили 17 безробітних (з них 11 жінок та 8 осіб з числа молоді). Закінчили навчання 9 осіб, які працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

З початку 2018 року припинено реєстрацію з інших причин, крім працевлаштування, 97 безробітних.

Послуги центру зайнятості отримували 25 демобілізованих учасника АТО, яким надано статус безробітного та надаються відповідні послуги та матеріальне забезпечення. Так 1 безробітний працевлаштований, 21 безробітний отримав різноманітні профорієнтаційні послуги щодо професійного навчання, участі у тимчасових та громадських роботах. На обліку продовжують перебувати 14 зареєстрованих безробітних з даної категорії.

Продовжується набір кваліфікованих українських працівників для працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:

1. опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;
  2. арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати плани будівництва;
  3. лицювальник – плиточник
  4. штукатур

Основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

1. володіння  професійними  навиками  зайнятості, досвідом і високим рівнем здібностей в одній або декількох з визначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур;
  2. є громадянином України;
  3. вік 25-50 років (на дату подачі заяви до центру зайнятості);
  4. ніколи раніше не працював в Ізраїлі;
  5. не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;
  6. не має судимості;
  7. має бути  фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

Документи, що подаються заявником для включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:

• документ, який посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України);
  • згоду на передачу його персональних даних для перевірки Міграційній службі при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль;
  •  паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • облікова картка платника податків

та копії цих документів.

Кандидат на працевлаштування подає заяву про включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі до базового центру зайнятості по місцю проживання.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо можливості працевлаштування  можна отримати в центрі зайнятості за адресою:

м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.