Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

Система надання субсидій

Шановний споживачу!

Звертаємося до Вас з метою інформування про те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій.

Пропонуємо Вам використати право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього потрібно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації (за фактичним місцем проживання – для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії.

Звертаємо увагу, що з 1 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення субсидій і форми Заяви та Декларації, що подаються.

Ви можете заповнити і надати (або надіслати поштою) Заяву та Декларацію до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Умань, вул. Залізняка, 2а каб. 205 та 206.

Субсидії  призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги,  скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та
соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого  палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому  приміщенні   (будинку), у  період її отримання не нараховуються. 

Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на громадян, які проживають у житлових  приміщеннях (будинках), в частині оплати ними користування житлом; утримання житла; управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли  житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення. Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія та/або  природний газ та/або електроенергія,  субсидія  надається  тільки  на  один вид палива.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів  фізичних осіб, відомості про які надаються  структурним  підрозділам  з  питань соціального захисту населення  ДФС,  Пенсійним  фондом  України,  фондами  соціального страхування. Тому для вчасного призначення субсидії рекомендуємо особам, які досягли14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи надати до управління праці та соціального захисту населення відомості про наявність ідентифікаційного номера та паспортних даних.

Особи, які отримували субсидію протягом опалювального періоду 2015/2016 років, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління соціального захисту населення та подання Заяви та Декларації.

Громадянин,  якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця  поінформувати  управління праці та соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар -  про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу,   переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств -виробників/виконавців житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації  місця  перебування, купівлю товарів або оплату послуг, шляхом подання відповідних документів.

У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява і декларація.

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні  послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за  призначенням  субсидії  (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля,  транспортного   засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів  довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними  послугами  та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на  дату  купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Громадяни,  яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних   послуг, зобов’язані  щомісяця сплачувати   вартість  фактично  спожитої  послуги  з  урахуванням розміру призначеної субсидії.

Нагадуємо, що з 1 червня 2017 року ціна на послугу газопостачання в Уманському районі складає 6.9579 грн. за куб.м.

Монетизація субсидій

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на   оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої   води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) повертається підприємством-виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення,  що  в  еквіваленті  не  перевищує вартості (станом на 1 травня нового  неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150  кВт•г  електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального  опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ "Укрпошта" на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного  року підприємствами-виробниками/виконавцями   послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення та в яких зазначається сума невикористаної субсидії. Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії в  банківській установі або виплата її через відділення поштового   зв’язку   ПАТ   "Укрпошта"  здійснюється структурним підрозділом  з  питань  соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року. Структурний  підрозділ  з  питань  соціального  захисту  населення повідомляє одержувачу субсидії про необхідність подання зазначеної заяви. Строк подання заяви може бути продовжений до 1 листопада поточного  року на підставі рішення  комісії, утвореної районною державною адміністрацією, якщо така заява не була подана в установлений строк з причин, визначених комісією поважними.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, то відповіді на них Ви можете отримати у місцевому управлінні соціального захисту населення за телефоном 3-41-46, 3-50-58 або за телефоном Урядової «гарячої лінії» 0 800 507 309.

Також Ви можете дізнатися більше про програму житлових субсидій на сайті Міністерства соціальної політики України mlsp.gov.ua.

Моделі монетизації житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019р. за №62 впроваджено із березня місяця цього року додаткову модель монетизації житлових субсидій: грошові кошти для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуть готівкою безпосередньо отримувачу субсидії, починаючи із виплати розміру субсидії, розрахованої за лютий місяць.

Тобто всі громадяни, яким житлова субсидія на опалювальний сезон призначена із жовтня, листопада /або з грудня 2018 року, отримають розраховану суму субсидії за лютий, за березень, за квітень місяці цього року готівкою.

У березні місяці субсидіанти-пенсіонери отримають суму розрахованої субсидії за лютий місяць готівкою або на банківську картку разом із сумою пенсії за березень місяць. Тобто, виплату пенсіонерам субсидії за лютий місяць забезпечить Пенсійний фонд України .

У березні місяці всі інші субсидіанти, які не є пенсіонерами, отримають суму розрахованої субсидії за лютий місяць готівкою, починаючи з 12 березня 2019 року. Для цього таким громадянам необхідно з 12 березня цього року звернутися до найближчого відділення Ощадбанку, надати паспорт та ідентифікаційний код та отримати готівкою у касі банку розраховану суму субсидії за лютий місяць. Попередньо громадяни можуть записуватись через гарячу лінію сайту Ощадбанку на відповідну дату та час відвідування відповідного відділення Ощадбанку з метою уникнення створення черги біля банківської каси. Одночасно, з виплатою готівкових коштів субсидії за лютий місяць, кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який у квітні та травні цього року надійдуть суми розрахованої субсидії відповідно за березень та за квітень місяці.

Отже, всі громадяни, кому призначена житлова субсидія із жовтня, листопада /або з грудня 2018 року на опалювальний період 2018-2019 років, отримають у березні місяці цього року суму субсидії за лютий місяць готівковими коштами (готівкою) . Як пенсіонери так і субсидіанти, які не є пенсіонерами, повинні самостійно оплатити комунальні платежі за лютий 2019 року згідно показників лічильників в повному обсязі.

Тобто, монетизація працюватиме таким чином:

  1. Якщо субсидію призначено із жовтня, листопада /або з грудня 2018 року, то:
  • в березні місяці цього року громадяни отримають грошові кошти разом із пенсією або у відділенні Ощадбанку для самостійної оплати комунальних платежів за лютий місяць 2019 року;
  • в квітні місяці цього року громадяни отримають грошові кошти разом із пенсією або у відділенні Ощадбанку для самостійної оплати комунальних платежів за березень місяць 2019 року;
  • в травні місяці цього року громадяни отримають грошові кошти разом із пенсією або у відділенні Ощадбанку для самостійної оплати комунальних платежів за квітень місяць.
  1. Якщо субсидію призначено вперше із січня /або з лютого /або з березня 2019 року, то:

- розрахунки із комунальними підприємствами за спожиті субсидіантом послуги здійснюватиме Ощадбанк; банківський рахунок буде прив’язаний до номеру мобільного телефону власника – отримувача житлової субсидії; сума житлової субсидії надходитиме безпосередньо на персональний обліковий запис одержувача в банк; банк повідомлятиме одержувача житлової субсидії шляхом надсилання смс-повідомлення та виводячи баланс після кожної проплати.

Отже, у березні-травні цього року буде впроваджено одночасно дві моделі монетизації субсидій, та за результатами аналізу ефективності кожної буде ухвалено рішення щодо впровадження однієї із моделей надалі.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

З 1 травня 2019 року абсолютно всім отримувачам житлової субсидії на житлово-комунальні послуги, призначеної із жовтня /або з листопада /або з грудня 2018 року, необхідно обов’язково звернутися до управління праці та соціального захисту населення та подати нову заяву, декларацію, інші додаткові документи для розгляду питання призначення житлової субсидії вже на наступний період.

Інструкція

про порядок заповнення бланків

Заяви про призначення житлової субсидії

Заяву заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації. Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.

При цьому, крім Заяви та Декларації, заборонено вимагати від громадян інші документи, довідки тощо.

У заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію («на оплату житлово-комунальних послуг та/або «на придбання твердого палива та скрапленого газу»). Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

У заяві про призначення житлової субсидії також необхідно:

1) у графі «Номер особового рахунку» - вказати номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі «Найменування організації, що надає послуги» - вказати назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3) у графі «Примітки» зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме «є лічильник»/»немає лічильника».

 

Декларації про доходи і витрати осіб,

які звернулися за призначенням житлової субсидії

У розділі І вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомоги (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо), осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2016 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб із залученням установи, організації, підприємства, де отримується дохід.

У розділі ІІІ вказується інформація про одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень.