Служба зайнятості інформує: про надання послуг у січні- вересні 2018 року

Впродовж січня - вересня 2018 року послугами Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості користувалися 1648 безробітних, що на 207 осіб менше ніж у  відповідному періоді минулого року, 200 безробітних користувалися послугами центру зайнятості не за місцем зареєстрованого проживання. Серед загальної чисельності безробітних – 46,5 % складали жінки (766 осіб),  20,1 % (496) - молодь до 35 років. На обліку перебували 38 безробітних з числа вивільнених громадян.

Станом на 01.10.2018 на обліку в  центрі зайнятості перебували 619 безробітних, що на 26 осіб менше ніж на відповідну дату минулого року.  Із загальної чисельності зареєстрованих безробітних - 324 жінки, 167 – молодь у віці до 35 років, 282 особи має додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Щодо наявності вакансій та їх укомплектування

З початку року база даних Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості містила 940 вакансій  211  роботодавців, проти 854 вакансій 181  роботодавця у минулому році. Аналіз структури вакансій поданих для укомплектування за сприянням служби зайнятості за рівнем оплати свідчить, що у 37,3% (350) вакансій запропоновано мінімальний розмір заробітної плати, від мінімальної до середньої по регіону – у 60,7% (571), більше середньої заробітної плати по регіону – у 2 % (19) вакансій. Подано 5 вакансій зі скороченим робочим режимом. Середній розмір оплати праці у розрахунку на вакансію становив 4132 грн., а середня тривалість укомплектування склала 2 дні. За сприянням центрів зайнятості були укомплектовані 845 вакансій 200 роботодавців, рівень укомплектування становить 89,9 %, в тому числі за рахунок мешканців району  - 68,5%.    В середньому з початку року на 1 вакансію претендували 2 безробітних.

Сприяння працевлаштуванню.

З початку року працевлаштовані 929  незайнятих громадян, в тому числі 565 осіб, що мали статус безробітного, 327 осіб, що перебували на обліку, 37 безробітних самостійно. Із загальної чисельності працевлаштованих за сприянням центру зайнятості безробітних громадян:  жінок – 193, молоді до 35 років – 148 осіб; 196 осіб які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 167 безробітних. Проводилась робота щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами, об’єднаною територіальною громадою – Паланською сільською радою  для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери та управлінням праці та соціального захисту населення щодо інформування про оформлення житлових субсидій, оплата праці залучених безробітних яких має проводитись за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено  договори на організацію робіт у яких приймали участь 179 безробітних.

Щодо надання послуг  інвалідам

Протягом січня - вересня 2018 року статус безробітного мали 56 осіб з інвалідністю, які отримували виплати матеріального забезпечення по безробіттю та послуги з працевлаштування. За сприянням центру зайнятості 14 безробітних працевлаштовані, 5 проходили професійне навчання, 2 особи приймала участь у тимчасових роботах. Станом на 01.10.2018 перебуває на обліку  в центрі зайнятості 25 безробітних.

Організація професійного навчання безробітних

З початку року за направленням  центру зайнятості професійне навчання проходили 262 безробітних (з них  26 жінок та 86 осіб з числа молоді). Закінчили навчання 198 осіб,  які працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

Профорієнтаційні послуги

Протягом звітного періоду профорієнтаційними заходами було охоплено 3931 особа, 1624 з яких безробітні, в т.ч. 754 жінки, 487 освб з числа молоді, 680 осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, яким надано 4777 профінформаційних послуги, 3133 професійних консультації, 271  послуга з професійного відбору.  Профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх шкіл проводиться спільно з районним відділом освіти. Заходами з  професійної орієнтації було охоплено 1313 учнів шкіл району.

Щодо зняття з обліку з різних причин, крім працевлаштування за направленням служби зайнятості

З початку 2018 року припинено реєстрацію з інших причин, крім працевлаштування, 464 безробітних.

Надання послуг внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території та  з зони проведення АТО та демобілізованим учасникам АТО.

У січні - вересні 2018 року з числа зареєстрованих  переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО на обліку в центрі зайнятості перебували 3 особи, яким надавались послуги з сприяння працевлаштуванню.

Надання послуг демобілізованим учасникам АТО.

Послуги центру зайнятості отримували 31 демобілізований учасник АТО, яким надано статус безробітного та надаються відповідні послуги та матеріальне забезпечення. Так 7 безробітних працевлаштовані, 2 проходили професійне навчання, 27 безробітних отримали різноманітні профорієнтаційні послуги щодо професійного навчання,участі у тимчасових та громадських роботах. На обліку продовжують перебувати 8 зареєстрованих безробітних з даної категорії.

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 484 зареєстрованих безробітних. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлений у розмірі 1440 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 544,00 грн.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо можливості працевлаштування  можна отримати в центрі зайнятості за адресою:

м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.