Служба зайнятості інформує: про надання послуг за 11 місяців 2018 року

За 11 місяців 2018 року послугами Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості користувалися 1953 безробітних, що на 131 особу менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Станом на 01.12.2018 на обліку в районній філії перебували 680 безробітних, що на 26 осіб більше ніж у минулому році.

Заявлено про потребу та подано до служби зайнятості 1115 вакансій 241 роботодавця ( у минулому році 973 вакансії 220 роботодавців). Середній розмір оплати праці у розрахунку на одну вакансію становив 4105 грн. У середньому з початку року на 1 вакансію претендували 2 безробітних.

За сприяння районної філії працевлаштовані 1127 незайнятих громадян, в тому числі 706 осіб, які мали статус безробітного, 375 осіб, які перебували на обліку, 46 безробітних працевлаштувались самостійно. З початку року допомогу по безробіттю одноразово для відкриття власної справи отримав один безробітний.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» з початку року прийнято рішення про виплату компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям за працевлаштованих на нові робочі місця 8 безробітних.

Проводилась робота щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами, об’єднаною територіальною громадою – Паланською сільською радою для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери, управлінням праці та соціального захисту населення Уманської РДА щодо інформування про оформлення житлових субсидій. Оплата праці залучених безробітних проводилась за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено договори на організацію робіт у яких прийняли участь 207 безробітних. З метою тимчасової зайнятості, на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 174 безробітних.

За направленням районної філії професійне навчання проходили 291 безробітний, з них 38 жінок та 95 осіб з числа молоді. Закінчили навчання 284 особи, з яких 283 працевлаштовані.

Статус безробітного мали 65 осіб з інвалідністю, з яких 20 безробітних працевлаштовані, 11 проходили професійне навчання, 2 особи приймали участь у тимчасових роботах.

Послуги служби зайнятості отримували 32 учасники АТО, з яких 9 працевлаштовані ( один з відкриттям власної справи), 3 - проходили професійне навчання.

У січні - листопаді 2018 року з числа зареєстрованих переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО на обліку в центрі зайнятості перебували 3 особи, яким надавались послуги з сприяння працевлаштуванню, одна особа працевлаштована.

Профорієнтаційними заходами було охоплено 5569 осіб, 1929 з яких безробітні, в т.ч. 881 жінка, 573 особи з числа молоді, 790 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. З початку року надано 6857 профінформаційних послуги, 3665 професійних консультацій, 292 послуги з професійного відбору. Профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх шкіл проводиться спільно з районним відділом освіти та навчальними закладами. Заходами з професійної орієнтації було охоплено 1887 осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів ( з них - 1775 учнів шкіл району).

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 509 зареєстрованих безробітних. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлений у розмірі 1440 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 544 грн.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо працевлаштування та послуг служби зайнятості можна отримати за адресою: м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.