Служба зайнятості інформує: про надання послуг за 12 місяців 2018 року

Впродовж 2018 року послугами Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості користувалися 2180 безробітних, що на 164 особи менше, ніж у  відповідному періоді минулого року. Станом на 01.01.2019  на обліку в  районній філії перебували 865 безробітних, що на 24 особи більше ніж у минулому році.

Заявлено про потребу та подано до служби зайнятості 1118 вакансій 244  роботодавців ( у минулому році 983 вакансії 225 роботодавців). Середній розмір оплати праці у розрахунку на одну вакансію становив 4104 грн. У середньому з початку року на 1 вакансію претендували 2 безробітних.

За сприяння районної філії працевлаштовані 1136  незайнятих громадян, в тому числі 713 осіб, які мали статус безробітного, 375 осіб, які перебували на обліку, 48 безробітних працевлаштувались самостійно. Із загальної чисельності працевлаштованих безробітних:  жінок – 232, молоді до 35 років – 175 осіб, 273 особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

З початку року допомогу по безробіттю одноразово для відкриття власної справи отримав один  безробітний.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» з початку року  прийнято рішення про виплату компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям за працевлаштованих на нові робочі місця 8 безробітних.

Проводилась робота щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами, об’єднаною територіальною громадою – Паланською сільською радою  для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери, управлінням праці та соціального захисту населення  Уманської РДА щодо інформування про оформлення житлових субсидій.  Оплата праці залучених безробітних  проводилась за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено  договори на організацію робіт у яких прийняли участь 216 безробітних. З метою тимчасової зайнятості, на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 175 безробітних.

З початку року за направленням  районної філії професійне навчання проходили 291 безробітний, з них  38 жінок та 95 осіб з числа молоді. Закінчили навчання 284 особи, з яких 283 працевлаштовані.

Статус безробітного мали 68 осіб з інвалідністю, з яких 20 безробітних працевлаштовані, 12 проходили професійне навчання, 2 особи приймали участь у тимчасових роботах.

Послуги служби зайнятості отримували 33 учасники АТО, з яких 9 безробітних працевлаштовані ( один з відкриттям власної справи), 3 - проходили професійне навчання.

У 2018 році з числа зареєстрованих  переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО на обліку в центрі зайнятості перебували 3 особи, яким надавались послуги з сприяння працевлаштуванню. У звітному періоді одна особа працевлаштована.

Профорієнтаційними заходами було охоплено 5901 особа, 2155 з яких безробітні, в т.ч. 946 жінок, 649 осіб з числа молоді, 853 особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. З початку року надано 7562 профінформаційних послуги, 3861 професійних консультацій, 294  послуги з професійного відбору.  Профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх шкіл проводиться спільно з районним відділом освіти та навчальними закладами. Заходами з  професійної орієнтації було охоплено 1929 осіб, що навчаються  у навчальних закладах різних типів ( з них - 1817 учнів шкіл району).

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 713 зареєстрованих безробітних. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлений у розмірі 1630 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 610 грн.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо  працевлаштування та послуг служби зайнятості  можна отримати за адресою: м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.