Служба зайнятості інформує про стан ринку праці та надання послуг у січні-червні 2019 року

Впродовж  січня - червня 2019 року послугами Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості користувалися 1458 безробітних, що на 4 особи більше, ніж у  відповідному періоді минулого року. Станом на 01.07.2019  на обліку в  районній філії перебували 628 безробітних, що на 45 осіб менше ніж у минулому році.

Заявлено про потребу та подано до служби зайнятості 780 вакансій 170  роботодавців (у минулому році - 778 вакансій 165 роботодавців). Середній розмір оплати праці у розрахунку на одну вакансію становив 4598 грн. У середньому з початку року на 1 вакансію претендували 2 безробітних.

За сприяння районної філії працевлаштовані 736  незайнятих громадян, в тому числі 529 осіб, які мали статус безробітного, 179 осіб, які перебували на обліку, 28 безробітних працевлаштувалися самостійно. Із загальної чисельності працевлаштованих безробітних:  жінок – 147, молоді до 35 років – 146 осіб, 175 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» з початку року  прийнято рішення про виплату компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям за працевлаштованих на нові робочі місця 6 безробітних. Всього компенсація надавалася 11 роботодавцям.

Продовжено  роботу щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами, об’єднаними територіальними громадами – Паланською, Дмитрушківською та Ладижинською сільською радою  для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери та управлінням праці та соціального захисту населення  Уманської РДА щодо інформування про оформлення житлових субсидій за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено 43 договори на організацію громадських робіт, в яких прийняли участь 164 безробітних.  З метою тимчасової зайнятості, на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 57 безробітних.

З початку року за направленням  районної філії професійне навчання проходили 209 безробітних, з них  16 жінок та 64 особи з числа молоді.  Закінчили навчання 195 осіб,  які були працевлаштовані.

Статус безробітного мали 60 осіб з інвалідністю, з яких 16 осіб працевлаштовані, 7 проходили професійне навчання, 3 брали участь у громадських роботах.

Послуги служби зайнятості отримували 15 учасників АТО, з яких 2 безробітних працевлаштовані. Продовжують отримувати послуги 10 осіб.

У 2019 році з числа зареєстрованих  переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО на обліку в центрі зайнятості перебували 2 особи, яким надавались послуги з сприяння працевлаштуванню, в тому числі 1 безробітний  працевлаштований та 1 направлений для участі в громадських роботах.

Профорієнтаційними заходами було охоплено 3548 осіб, 1421 з яких безробітні, в т.ч. 632 жінки, 390 осіб з числа молоді, 407 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. З початку року надано 3846  профінформаційних послуг, 2036 професійних консультацій, 208 послуг з професійного відбору.  Профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх шкіл проводиться спільно з районним відділом освіти та навчальними закладами. Заходами з  професійної орієнтації було охоплено 1400 осіб, що навчаються  у навчальних закладах різних типів.

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 515 зареєстрованих безробітних.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлений у розмірі 1630 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 610 грн.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо  працевлаштування та послуг служби зайнятості  можна отримати за адресою: м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 4-05-59.