Служба зайнятості інформує: про стан ринку праці та надання послуг у січні-лютому 2019 року

Впродовж січня - лютого 2019 року послугами Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості користувалися 1150 безробітних, що на 29 осіб більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Станом на 01.03.2019 на обліку в районній філії перебували 996 безробітних, що на 2 особи менше ніж у минулому році.

Заявлено про потребу та подано до служби зайнятості 110 вакансій 62 роботодавців ( у минулому році - 71 вакансія 41 роботодавця). Середній розмір оплати праці у розрахунку на одну вакансію становив 4880 грн. У середньому з початку року на 1 вакансію претендували 10 безробітних.

За сприяння районної філії працевлаштовані 96 незайнятих громадян, в тому числі 50 осіб, які мали статус безробітного, 33 особи, які перебували на обліку, 13 безробітних працевлаштувались самостійно. Із загальної чисельності працевлаштованих безробітних: жінок – 22, молоді до 35 років – 21 особа, 16 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» з початку року прийнято рішення про виплату компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям за працевлаштованих на нові робочі місця 1 безробітного, всього компенсація надавалася 6 роботодавцям.

Розпочато роботу щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами, об’єднаною територіальною громадою – Паланською сільською радою для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Укладено договори на організацію громадських робіт, в яких прийняли участь 8 безробітних. З метою тимчасової зайнятості, на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 14 безробітних.

З початку року за направленням районної філії професійне навчання проходили 36 безробітних, з них 14 жінок та 13 осіб з числа молоді. Закінчили навчання 13 осіб, які були працевлаштовані.

Статус безробітного мали 40 осіб з інвалідністю, 4 особи працевлаштовані, 3 проходили професійне навчання.

Послуги служби зайнятості отримували 10 учасників АТО, з яких 2 безробітних працевлаштовані.

У 2019 році з числа зареєстрованих переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО на обліку в центрі зайнятості перебували 2 особи, яким надавались послуги з сприяння працевлаштуванню.

Профорієнтаційними заходами було охоплено 1306 осіб, 1101 з яких безробітні, в т.ч. 490 жінок, 321 особа з числа молоді, 416 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. З початку року надано 1179 профінформаційних послуги, 1163 професійна консультація, 41 послуга з професійного відбору. Профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх шкіл проводиться спільно з районним відділом освіти та навчальними закладами. Заходами з професійної орієнтації було охоплено 53 особи, що навчаються у навчальних закладах різних типів .

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 998 зареєстрованих безробітних. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлений у розмірі 1630 грн., а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 610 грн.