Увага! Реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі - Закон № 917-VIII) від 24.12.2015 № 917-VІІІ, внесено зміни до статті 8 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», зокрема, доповнено статтю новою частиною, якою передбачено, що органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації.

Відповідно до частин 1-2 статті 2 Закону № 917-VІІІ, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності цим законом, тобто з 01 січня 2016 року до 31 грудня 2016 року, другий - протягом наступних двох років (з 01 січня 2017 року до 31 грудня 2018 року).

На першому етапі здійснювалося реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій згідно з переліком, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 848.

Відповідно до частини 5 статті 2 Закону № 917-VІІІ, на другому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, не реформованих на першому етапі.

Згідно частини 4 статті 18 «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», реєструючий орган визнає свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним у разі неподання після завершення процесу реформування державних і комунальних засобів масової інформації органами державної влади, іншими державними органами або органами місцевого самоврядування, які є їх засновниками (співзасновниками), заяви про перереєстрацію відповідних друкованих засобів масової інформації.

Частиною 4 статті 14 Закону №917-VIII передбачено, що перереєстрація друкованих засобів масової інформації, що реформуються, здійснюється на безоплатній основі.

Увага! Реформування друкованих засобів масової інформації відповідно до Закону №917-VIII триватиме до 31 грудня 2018 року.