Як діяти під час надзвичайної ситуації у військовій частині А 1588

ПОРАДИ НАСЕЛЕННЮ,

ЯКЕ ПРОЖИВАЄ ПОБЛИЗУ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

У разі виникнення надзвичайної ситуації на складах зберігання боєприпасів військової частини А 1588 у зону можливого ураження може потрапити ряд населених пунктів.

Факторами небезпеки вибухів боєприпасів є: руйнування будівельних конструкцій будинків та споруд; руйнування на газо-, електромережах; виникнення осередків загоряння, утворення завалів; руйнування систем життєзабезпечення. Додатковою небезпекою є вірогідність детонації боєприпасів та повторні вибухи.

У випадку виникнення надзвичайної ситуації на вибухонебезпечному об’єкті необхідно діяти наступним чином:

1.   Не панікувати. Негайно ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі або телевізор. Уважно прослухати інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.

2.   Повідомити сусідів та близьких про початок евакуації.

3.   Швидко зібрати документи, гроші та коштовні речі, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас продуктів на 2-3 доби.

4.   Вимкнути джерела водо-, електро та газопостачання, загасити вогонь у грубах.

5.   За сигналами гучномовця або радіо чи телевізора, взяти підготовлені речі та вирушити за межі небезпечної зони, або до пункту евакуації.

6.   Надати допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

7. Потурбуватись стосовно кормів для домашньої худоби.

Якщо Ви безпосередньо перебуваєте в зоні вибухів, пам’ятайте, що при загрозі вибуху потрібно лягти на живіт, захищаючи голову руками, далі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів. В будинку найбезпечніше місце - під перекриттями або в арках проходів. Краще укриття - це підвал. Якщо поряд стався вибух, прийміть заходи до недопущення пожежі та паніки, надайте першу домедичну допомогу постраждалим.

Сподіваємося, що дані поради Вам не знадобляться, але у разі необхідності - використовуйте їх і це допоможе Вам діяти швидко, впевнено, мінімізує збитки та збереже життя!