КІБЕРБЕЗПЕКА

ПОРЯДОК взаємодії суб’єктів забезпечення кібербезпеки під час реагування на кіберінциденти/кібератаки

26 Вересня, 2023 р., 11:08
При виявленні кібератаки/кіберінциденту необхідно: 1. Невідкладно повідомити відповідального за комунікацію з суб’єктами реагування та начальника Відділу з інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та цифрового розвитку Уманської районної військової адміністрації про виявлені кібератаки/кіберінциденти. 2. Відповідальному за комунікацію з суб’єктами реагування про виявлену проблему: 1) Невідкладно повідомити Урядову команду реагування на кіберінциденти через форму https://cert.gov.ua/ (пріоритетно), або тел. 044-281-88-25, або на електронну пошту [email protected]; 2) Невідкладно (не пізніше 30 хвилин з моменту виявлення), інформувати Національний координаційний центр кібербезпеки на [email protected] про виявлену кібератаку/кіберінцидент, що потенційно може мати критичні наслідки для кібербезпеки держави із зазначенням об’єкта кібератаки/кіберінциденту, часу її здійснення та іншої наявної інформації. 3) Повідомити ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України на електронну адресу: [email protected]; або за телефоном: 093-348-23-34 4) Повідомити Генеральний штаб Збройних сил України на електронну адресу: [email protected] 5) Протягом 12 годин після виявлення такої кібератаки/кіберінциденту у встановленому порядку надавати Національному координаційному центру технічну інформацію (індикатори компрометації, тип атаки, особливості механізму реалізації тощо), а також інформацію щодо можливого джерела, потенційних наслідків, додаткових обставин, вжитих та запланованих заходів реагування. У разі відсутності відповідального за комунікацію з суб’єктами реагування та керівника Відділу, або неможливості зв’язку з ними, самостійно виконати вищезазначені заходи.
26 Вересня, 2023 р., 10:50
1. Використовуйте ліцензійні/легалізовані операційні системи, інші прог-рамні продукти, своєчасно й систематично їх оновлюйте.
27 Лютого, 2023 р., 11:01
Загальні рекомендації щодо безпечного використання застосунків та систем відеоконференцій Viber, Telegram, WhatsApp, Messenger, Facebook, Microsoft Teams, Zoom, Microsoft Skype, Cisco Webex

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь