Кібербезпека

ПОРЯДОК взаємодії суб’єктів забезпечення кібербезпеки під час реагування на кіберінциденти/кібератаки

26 Вересня, 2023 р., 11:08
При виявленні кібератаки/кіберінциденту необхідно: 1. Невідкладно повідомити відповідального за комунікацію з суб’єктами реагування та начальника Відділу з інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та цифрового розвитку Уманської районної військової адміністрації про виявлені кібератаки/кіберінциденти. 2. Відповідальному за комунікацію з суб’єктами реагування про виявлену проблему: 1) Невідкладно повідомити Урядову команду реагування на кіберінциденти через форму https://cert.gov.ua/ (пріоритетно), або тел. 044-281-88-25, або на електронну пошту cert@cert.gov.ua; 2) Невідкладно (не пізніше 30 хвилин з моменту виявлення), інформувати Національний координаційний центр кібербезпеки на report@ncscc.gov.ua про виявлену кібератаку/кіберінцидент, що потенційно може мати критичні наслідки для кібербезпеки держави із зазначенням об’єкта кібератаки/кіберінциденту, часу її здійснення та іншої наявної інформації. 3) Повідомити ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України на електронну адресу: incident@dis.gov.ua; або за телефоном: 093-348-23-34 4) Повідомити Генеральний штаб Збройних сил України на електронну адресу: Cub.doc@post.mil.gov.ua 5) Протягом 12 годин після виявлення такої кібератаки/кіберінциденту у встановленому порядку надавати Національному координаційному центру технічну інформацію (індикатори компрометації, тип атаки, особливості механізму реалізації тощо), а також інформацію щодо можливого джерела, потенційних наслідків, додаткових обставин, вжитих та запланованих заходів реагування. У разі відсутності відповідального за комунікацію з суб’єктами реагування та керівника Відділу, або неможливості зв’язку з ними, самостійно виконати вищезазначені заходи.
26 Вересня, 2023 р., 10:50
1. Використовуйте ліцензійні/легалізовані операційні системи, інші прог-рамні продукти, своєчасно й систематично їх оновлюйте.
27 Лютого, 2023 р., 11:01
Загальні рекомендації щодо безпечного використання застосунків та систем відеоконференцій Viber, Telegram, WhatsApp, Messenger, Facebook, Microsoft Teams, Zoom, Microsoft Skype, Cisco Webex