Військова служба за контрактом

ПАМ’ЯТКА

щодо проходження військової служби за контрактом рядовим та сержантським

(старшинським) складом, пільги та гарантії

Збройні Сили України гарантують своїм військовослужбовцям гідну зарплату, вищу за середню по країні. Солдат на посаді стрільця, що несе службу поза зоною АТО, отримує щомісяця не менше 7000 гривень.

Залежно від посади, звання, терміну проходження служби, кваліфікації ця сума збільшується. Додаткові щомісячні премії виплачуються військовослужбовцям окремих видів (родів) військ: Сил спецоперацій, корабельному складу ВМС, десантних військ, артилерії, танкістам тощо. Також виплачується винагорода усім військовослужбовцям, які виконують свої обов'язки у зоні АТО, незалежно від звання та посади. Військовослужбовці першої лінії оборони щомісяця отримують додатково 4200 гривень. В інших районах АТО – 1200 гривень.

Військовослужбовцям, які уклали контракт з 01.01.2017 року, управління праці і соціального захисту населення Уманського району виплачує одноразову допомогу в розмірі 10000 гривень.

Терміни підписання контракту

на 6 місяців – для осіб, звільнених з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, а також для військовослужбовців строкової військової служби та відмобілізованих, які відслужили не менше 11 місяців;

на 3 роки – для рядового складу;

від 3 до 5 років – для сержантського та старшинського складу;

Усі громадяни України, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, повинні звернутись до Уманського ОМВК (тел. 3-41-12) та надати наступні документи:

- відсутність судимості за скоєння тяжких злочинів;

- наявність базової середньої освіти;

- придатність за станом здоров'я, раніше отриманий негативний висновок військово-лікарської комісії, через 5 років можна повторно пройти медогляд для перегляду висновку.

Наявні посади та військові спеціальності на вибір

Кандидатам пропонуються у першу чергу вакантні посади для бойових військових частин (підрозділів) Сухопутних, десантних військ, Військово-Морських Сил ЗС України.

Усі кандидати на військову службу за контрактом з лютого 2016 року направляються військовими комісаріатами виключно до навчальних центрів. Направлення одразу до військової частини неможливе.

Кваліфікаційними комісіями в навчальних центрах під час розподілу до військових частин враховуються побажання військовослужбовців щодо їхнього подальшого проходження служби. В тому числі враховується наявність письмової згоди від командування військової частини.

Служба в окремих видах військ

Бажаючі служити у Силах спеціальних операцій Збройних Сил України можуть отримати вичерпну інформацію, звернувшись за телефоном (094) 440–31–38 або на електронну пошту joinsof@mil.gov.ua.

Соціальні гарантії для військовослужбовців за контрактом

Надання щорічної оплачуваної відпустки терміном не менше 30 діб.

Безкоштовне лікування в оздоровчих закладах Міністерства оборони.

Можливість отримання первинного офіцерського звання за наявності цивільної вищої освіти. При вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів організовані 3-х місячні курси військової підготовки для осіб рядового, сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту на рівні не нижче "бакалавра", з подальшим присвоєнням їм первинного військового звання офіцерського складу "молодший лейтенант".

Забезпечення житлом

Відповідно до статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією.

Можливість безкоштовно отримати вищу освіту

Після завершення першого контракту (у тому числі 6-ти місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту без відриву від військової служби (заочно).

Захист прав контрактників

У разі незадовільного вирішення питання з боку командування військової частини, необхідно звернутись до вищого командування, або до військової прокуратури.

Зацікавились? Уманський ОМВК чекає чоловіків і жінок, які бажають захищати свою країну на професійній основі.

Вас чекають в Уманському об’єднаному міському військовому комісаріаті за адресою: м. Умань, вул. Грушевського, 12, тел. 3-41-12.