Відділ агропромислового розвитку, екології та взаємодії з органами місцевого самоврядування

01 Липня, 2024 р., 16:51
Спалені ліси, загиблі тварини, знищені рослини внаслідок воєнних дій росії є екологічним злочином проти довкілля. Живі організми не можуть самі себе захистити. Шкода, нанесена навколишньому середовищу, має негативний вплив на екосистеми у довгостроковій перспективі та поширюється за межі території України. Тому низка екологічних громадських організацій розробила інструмент – еко-чеклист для громад України, – який має на меті допомогти органам місцевого самоврядування у повоєнному відновленні. Адже саме на рівні громад впроваджується багато рішень, від яких залежить чи буде довкілля чистим та безпечним для життя та здоров’я.
26 Червня, 2024 р., 12:24
Літо в зеніті. Висока температура води у водоймах прискорює процеси розпаду органічних та хімічних речовин у водному середовищі і може підвищувати вміст двоокису вуглецю, сульфатів та інших хімічних сполук, що призводить до зниження рівня розчиненого кисню у воді.
29 Травня, 2024 р., 12:34
Цьогорічні погодні умови дали можливість нашим аграріям розпочати посівну раніше, ніж у минулому році та посіяти усі заплановані сільськогосподарські культури у визначені терміни. Сільськогосподарськими підприємствами району під урожай 2024 року здійснений посів сільськогосподарських культур на площі 240,1 тис. га. з яких площі весняного посіву становлять 174,6 тис. га. З осені 2023 року посіяно озимих культур на площі 61,9 тис. га, з яких 47,0 тис.га озимі зернові культури, 14,9 тис.га озимий ріпак. Багаторічні трави, посівів минулих років займають – 3,6 тис.га.  За оперативною інформацією ярі зернові та зернобобові культури було посіяно на 82,9 тис. га, технічних культур -84,9 тис. га, картоплі й овочевих культур – 0,4 тис.га, кормових культур – 6,4 тис.га. Наразі посіви усіх сільськогосподарських культур знаходяться у задовільному стані. Аграрії проводять обробіток посівів від шкідників, хвороб, бур’янів.
06 Травня, 2024 р., 11:03
Відповідно рішення сесії Черкаської обласної ради від 22.12.2023 № 22-6/VII прийнята програма "Підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів та сімейних фермерських господарств у Черкаській області на період до 2027 року" якою передбачено надання фінансової підтримки сільськогосподарським кооперативам та сімейним фермерським господарствам на розвиток.
19 Квітня, 2024 р., 15:09
День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Свято було задумано на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором і ідеологом всесвітнього Дня довкілля.