Звіт про виконання роботи відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства станом на 01.09.2017 у сфері містобудування та архітектури

З початку 2017 року надано 75 адміністративних послуг, з яких:

• видано будівельних паспортів забудови земельних ділянок – 42;
  • видано містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок – 6;
  • видано паспортів прив’язки тимчасової споруди (стаціонарної тимчасової споруди) – 0.
  • підготовлено висновків по погодженню  проектів землеустрою –27.

Пропозицій щодо розроблення містобудівної документації на районному рівні, а саме детальних планів території розглядалися на засіданнях комісії районної державної адміністрації з питань містобудівної діяльності в районі. У 2017 році відбулося два засідання комісії. На даний час на розгляд комісії до районної адміністрації надійшло ще два звернення.

У 2017 році розроблений та затверджений розпорядженням державної адміністрації один детальний план території для впорядкування території під цех для переробки деревини з повним технологічним процесом підготовки, зберігання та реалізації продукції в адмінмежах Полянецької сільської ради. Розроблені ще два детальних плани в адмінмежах Доброводівської сільської ради для розміщення овочесховища та в адмінмежах Полянецької сільської ради для розміщення комплексу нежитлових будівель. Усі детальні плани території розроблялися за рахунок коштів інвесторів. Після їх розгляду на засідання комісії районної державної адміністрації з питань містобудівної діяльності в районі буде прийняте розпорядження про їх затвердження.

Також відділом вносяться пропозицій виконавчим органам місцевого самоврядування щодо необхідності розроблення, внесення змін до генеральних планів населених пунктів району, іншої містобудівної документації.

На даний час на усі населені пункти (53 шт.) розроблені генеральні плани, проте усі вони застарілі та потребують оновлення. А з вступом у дію статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», яка вказує, що у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, також зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється, одних генеральних планів для розвитку населеного пункту стало мало.

Станом на 01.09.2017 розроблений та затверджений генеральний план у поєднанні з детальним планом території села Собківка, Ладижинка.

Знаходиться на стадії завершення генеральний план села Юрківка. Розроблений ескізний проект генерального плану села Оксанина.

Продовжуються роботи по оновленню генеральних планів сіл: Текуча, Полянецьке, Ропотуха, Аполянка, Антонівка.

Першим етапом розроблення містобудівної документації є виготовлення топографічної зйомки.

Виготовлено топозйомки на 11 населених пунктів: Антонівка, Аполянка, Ладижинка, Оксанина, Полянецьке, Пугачівка, Родниківка, Ропотуха, Собківка, Старі Бабани, Текуча, Юрківка.

Знаходяться на стадії виконання топогеодезичної зйомки сіл Громи, Коржовий Кут, Рижавка, Сушківка, Шарин, Ятранівка

Загалом на оновлення (розроблення) містобудівної документації населених пунктів району передбачено у місцевих бюджетах кошти у сумі 2017 тис. грн., з них використано коштів 545,4 тис. грн.

Працівники відділу беруть участь у проведені громадських слухань при обговорені проектів містобудівної документації. Так у 2017 році органами місцевого самоврядування проведено 10 громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні.