Інформація про роботу служби у справах дітей за 2017 рік

Станом на 31.12.2017 у районі проживає 7 717 дітей, з них на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 135 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них, 22 дитини влаштовані у прийомні сім’ї та 11 – у дитячі будинки сімейного типу та 93 дитини  – у сім’ї опікунів/піклувальників, 6 - в інтернат них закладах, 3 - у  сім'ях родичів знайомих.

Сімейними формами виховання охоплено 126 дітей  (93,3 % від загальної кількості дітей, які перебувають на первинному обліку).

На території району проживає 112 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Функціонує 6 прийомних сімей, в яких проживає 12 дітей, два дитячі будинки сімейного типу, де виховується 12 дітей, та 60 опікунських сімей, у яких перебуває 88 дітей. Крім того, 18 дітей  виховуються у сім’ях  усиновителів.

Контроль за умовами виховання, утримання та проживання дітей в сім’ях здійснюється належним чином: складені графіки відвідування сімей відповідно до вимог чинного законодавства, обстежуються умови проживання, забезпечення дітей навчанням, вихованням, медичним наглядом, емоційним розвитком, підготовки їх до самостійного життя та інші питання.

У продовж року надано статус 24 дітям, з них 10- дитини-сироти та 14 - дитини, позбавленої батьківського піклування. Основним завдання служби у справах дітей є влаштування посиротілих дітей у сімейні форми виховання. За результатом проведеної роботи із 24 вище вказаних дітей, 18 – влаштовані у сімейні форми виховання (одну ПС перепрофільовано у ДБСТ);  1 –усиновлено, 4 – у центрі соціально-психологічної реабілітації, 1- у сім'ї родичів.

Створено реєстр житлових будинків, власниками або користувачами яких є діти. Із 135 дітей, які перебувають на первинному обліку служби, у власності мають житло 10 дитини, 78 дітей має право користуватися житлом, немає житла – 44.

На квартирному обліку щодо поліпшення житлових умов перебуває 6 осіб, із них: 1 –  дитина, позбавлена батьківського піклування та 6 осіб – з їх числа.

На період звітності працівниками служби 100% обстежено сім’ї, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування За результатами обстежень окремим опікунам/піклувальникам вказано на недоліки.  

Одним із видів влаштування посиротілих дітей у сімейні форми виховання – є усиновлення, що визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Внаслідок усиновлення, дитина втрачає статус дитини-сироти і стає сином чи донькою.

Так, упродовж 2017 року усиновлено громадянами України 3 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Всього на території району проживають 17 сімей, які виховують 18 усиновлених дітей. Упродовж поточного року здійснено 12 перевірок, фактів порушень прав дітей не встановлено. На обліку служби у справах дітей перебуває 1 пара громадян України, які мають бажання усиновити дитину до  5 років.

Щорічно служба у справах дітей здійснює контроль за умовами виховання, утримання і розвитку підопічних, прийомних дітей та вихованців дитячого будинку сімейного типу, готує висновок на кожну сім’ю про стан виховання, утримання і розвиток дітей на підставі інформацій, що надаються фахівцем, який здійснює соціальне супроводження родини, вихователем дошкільного закладу або класним керівником загальноосвітнього навчального закладу, де навчається дитина, дільничним лікарем-педіатром і дільничним інспектором районного відділу поліції.

Службою у справах дітей проводиться комплексна робота щодо соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Зазначені питання знаходяться на постійному контролі служби у справах дітей, а тому регулярно обговорюються на засіданнях комісії райдержадміністрації з питань захисту прав дитини.

Дотримуючись вимог чинного законодавства щодо порядку взаємодії фахівців служби у справах дітей з працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, Уманського районного відділку поліції, органів місцевого самоврядування та районного центру СССДМ у координації зусиль з питань попередження насильства в сім’ї. Так, упродовж звітного періоду до служби у справах дітей не надійшло жодного повідомлення щодо можливого вчинення насильства по відношенню до дітей.

Щорічно у листопаді - грудні з учнями навчальних закладів району у рамках правового виховання учнівської молоді та національної компанії «Стоп насильству!» та проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» проводиться методична робота - виховні лекції, тренінги у навчальних закладах району.

Станом на 31.12.2017 року на обліку служби перебувають 12 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах із 4 сімей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Крім того, станом на 31.12.2017 на території Уманського району проживають 66 сімей, у яких батьки мало приділяють уваги питанням виховання, навчання та забезпечення належних умов для проживання власним дітям. У цих сім’ях проживають 173 дитини. Тому, працівниками служби регулярно здійснюється патронаж даних сімей, проводяться роз’яснювально-профілактичні бесіди, з метою підняття їх виховного потенціалу, надаються рекомендації щодо підтримки теплоти сімейних стосунків, взаєморозуміння між членами родини, відповідальності, як за власні вчинки, так і за вчинки дітей та інше. Упродовж звітного періоду усі 66 сімей були неодноразово відвідані спеціалістами служби у справах дітей за участю педагогічних, медичних працівників, органів виконавчої влади на місцях, правоохоронних органів та районного центру СССДМ.

З метою запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, бродяжництву та жебрацтву, службою спільно з Уманським районним відділком поліції на території району проведено  67 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Канікули», «Випускний вечір», «Останній дзвоник», «Урок», у ході яких обстежено 97 сімей. Виявлено 45 дітей, з них: з вулиці – 8, із сімей- 28.  Влаштовано 16 дітей  до ОМЦСПРД,  та 2 – до центральної районної лікарні. За віковою категорією діти поділяються: до 6 років - 13, від 6 до 14 років – 20 та від 14 до 18 років – 12 дітей.

Метою роботи з сім’ями, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків та ведуть асоціальний спосіб життя, є збереження біологічної сім’ї, недопущення вилучення дітей з сім’ї, відновлення її функціональної спроможності щодо виховання дітей.

Тому, службою вживаються всі необхідні заходи щодо вчасного вирішення питання про повернення дітей у родину батьків. Так, упродовж року з Центру було повернено 11 дітей у родину батьків та 7 – за місцем навчання.

З метою проведення профілактичної роботи з неблагополучними сім’ями, службою у справах дітей спільно з працівниками шкіл та сільських рад, поліції проводяться відвідування таких сімей. Упродовж  року обстежено 90 сімей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. За підсумками проведеної роботи 54 батьків попереджено, відносно 36 направлено клопотання до поліції  притягнення до відповідальності, 31 особу притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення прав дітей.

Звичайно ж, останнім заходом після низки проведеної службою у справах дітей, спільно з усіма зацікавленими структурами, роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, є позбавлення батьківських прав.  

Як результат роботи, органом опіки та піклування у 2017 році подано7 позовів  щодо позбавлення батьківських прав. 

Завдання служби у справах дітей - захищати дітей, які мають конфлікт із законом, вивчити умови та причини, які підштовхнули дитину до скоєння злочину. Цього року працівники служби 19 у судових засіданнях було захищено інтереси 5 дітей, які перебувають у конфлікті із законом.

Для створення системи профілактики правопорушень серед дітей щоквартально проводяться звірки служби у справах дітей з ювенальною превенцією та дільничними інспекторами  поліції щодо обліку неблагополучних сімей, підлітків схильних до вчинення правопорушень і злочинів. Проводиться взаємо інформування.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь