Уроки пам’яті воїнів-інтернаціоналістів провели в бібліотеках району

Дата: 16.02.2018 14:43

«Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…»

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла.

Десять років йшла неоголошена війна. У тому поході обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів. Часто це були хлопчаки, яких іноді ще тягнуло на дитячі забави, але конституційний обов’язок зробив їх солдатами. А солдати не обговорюють накази. Вони їх виконують. Там, в ущелинах і на перевалах гористого Афганістану, воїни-інтернаціоналісти довели: вони гідні продовжувачі слави ветеранів Великої Вітчизняної війни, вони – умілі їх учні.

Вірність бойовій дружбі, безстрашність у бою, готовність до самопожертви винахідливість у скрутній обстановці – ці риси воїнської майстерності та доблесті були постійними супутниками цих, по суті, хлопчаків, одягнутих у військову форму.

Вшановуючи полеглих в Афганській війні й тих, кому вдалося повернутися додому, працівники сільських бібліотек - філій провели уроки патріотизму «Афганістан - далекий і чужий, у кожній пам’яті живий». У читальній залі центральної районної бібліотеки до цієї дати експонується книжкова виставка-спогад «Афганістан: біль і безсмертя». До уваги відвідувачів представлені книги про війну в Афганістані, фотографії учасників бойових дій – наших земляків, статті із місцевих газет.

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Війни  завжди –  страждання, сльози, втрата найдорогоціннішого в житті, біль… Таким болем для багатьох громадян колишнього Радянського Союзу став Афганістан. Залишається він болем і сьогодні…