Проведено нараду з соціальними робітниками району

Дата: 18.04.2018 15:15

17 квітня під головуванням голови Уманської райдержадміністрації Євгенія Данченка та голови районної ради Оксани Супрунець відбулася спільна нарада із соціальними робітниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району.

Участь у ній взяли директор територіального центру Наталія Кицик; заступник директора територіального центру Тетяна Бондаренко; завідувач відділення соціальної допомоги вдома Юлія Сановська; соціальні працівники відділення соціальної допомоги вдома Оксана Пясецька та Світлана Решетило; соціальні робітники територіального центру; працівники райдержадміністрації та районної ради.

На нараді були розглянуті питання щодо проведення двомісячника по благоустрою прибудинкових територій підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району та Рижавського стаціонарного відділення, та надання соціальних послуг підопічним відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району.

По першому питанню порядку денного доповіла директор територіального центру Наталія Кицик. Вона повідомила, що з метою наведення належного санітарного стану на території сіл району соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома розпочато роботи з благоустрою прибудинкових територій підопічних (прибирання сміття, побілка парканів). Працівниками Рижавського стаціонарного відділення територіального центру здійснюється прибирання прилеглої території, а саме здійснено побілку бордюрів та упорядковано територію.  Проведені роботи з прибирання територій на сільському кладовищі (місця поховання колишніх мешканців стаціонарного відділення). Роботи з проведення благоустрою в населених пунктах продовжуються.

Далі було заслухано інформацію завідувача відділення соціальної допомоги вдома Юлії Сановської. За I квартал 2018 року відділенням соціальної допомоги вдома обслуговано 925 осіб, що становить 100 % від потребуючих (одиноких – 516, одинокопроживаючих – 409 осіб). За звітний період також надано соціальну допомогу вдома 20 інвалідам війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих військовослужбовців, що мають працездатних дітей, які через територіальну віддаленість не можуть доглядати своїх батьків. Окрім цього, мультидисциплінарною бригадою обслуговано 11 одиноких громадян похилого віку. Платні соціальні послуги вдома було надано 389 одинокопроживаючим підопічним, які мають дітей працездатного віку.

Наразі у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району впроваджується інноваційна модель соціальної роботи з надання соціальних послуг – паліативна допомога невиліковно хворим та громадянам похилого віку в домашніх умовах. Головними завданнями паліативної допомоги є позбавлення від болю, усунення або зменшення інших важких проявів хвороби, духовний супровід, юридична і соціальна підтримка при потребі та психологічна підтримка рідних.

За підсумками наради було прийнято рішення провести обстеження всіх одинокопроживаючих жителів району з метою вивчення їх потреб.

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації