На Уманщині розпочато вручення «пакунка малюка»

Дата: 14.09.2018 15:56

Український Уряд переконаний, що дитина з перших днів життя має отримати усе необхідне, незважаючи на рівень матеріального забезпечення батьків. З цією метою Кабінетом Міністрів України на чолі з Володимиром Гройсманом 20 червня 2018 року прийнято постанову № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

«Пакунок малюка» є безповоротною адресною соціальною допомогою та видаватиметься по одному на кожну дитину, а отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.

З 1 по 10 вересня 2018 року в Уманській центральній районній лікарні народилося 17 дітей. З 13 вересня розпочато видачу для них «пакунків малюка». Набори сім’ям вручили перший заступник голови Уманської районної державної адміністрації Сергій Жорницький, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олег Ярошевич за участі сільських голів та інших представників громад району.

У складі «бейбі-боксу»:

• одяг різного розміру, згідно з сіткою від 0 до 3 місяців та від 3 до 6 місяців: шкарпетки, шапочки, боді;
  • бавовняні пелюшки і такі, що не пропускають вологу;
  • підгузки;
  • дві ковдри великого розміру (тепла і більш легка), які дитина зможе використовувати до 3 років;
  • матрац;
  • сама коробка, яка може бути використана як люлька для малюка;
  • спеціальний термометр для немовлят із гнучким носиком, який попереджає травмування;
  • термометр для води;
  • пустушка;
  • гігієнічні набори для немовля і молодої мами;
  • інформаційні буклети для молодих матусь і татусів про те, як правильно годувати грудьми, як дивитися за дитиною, що дитині потрібно у перші найбільш вразливі місяці життя тощо.

Тобто «бейбі-бокси» містять усе найнеобхідніше для малюків у перші місяці їхнього життя: від підгузків до одягу. Загалом – 25 найменувань. Вартість одного набору сягає 5-ти тисяч гривень.

Перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Жорницький зауважив, що «пакунок малюка» підтримає родини матеріально та інформаційно, стане серйозною допомогою першочергово тим сім’ям, які через складне матеріальне становище позбавлені можливості придбати новонародженій дитині якісні предмети догляду та одягу.

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації