Діджиталізація освітнього процесу на Черкащині

Дата: 16.08.2019 12:12

Оскільки сучасний освітній процес неможливо уявити без цифрових технологій, тому Концепція реформування загальної середньої освіти в Україні передбачає впровадження сучасного освітнього середовища, зокрема інформаційно-комунікаційні технології.

Наразі в закладах загальної середньої освіти області за рахунок різних джерел фінансування встановлено 14 990 одиниць комп?ютерної техніки, у тому числі 842 навчальні комп?ютерні комплекси. Водночас можна прослідкувати позитивну динаміку щодо покращення кількісних та якісних показників забезпеченості закладів освіти комп’ютерною технікою. Так, упродовж 2018-2019 навчального року придбали 1 040 сучасної техніки, що на 50 одиниць більше за попередній рік.

Як зазначає Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, всеукраїнський показник співвідношення учнів на 1 комп?ютер повинен дорівнювати хоча б 10. У Черкаській області кількість учнів 1-11 класів на 1 комп?ютер на рівні 6 (5,7), а 5-11 класів – 4 (3,7).

На базі шкільних методичних кабінетів, інформаційно – ресурсних центрів створено робочі місця для вільного доступу педагогічних працівників до електронних інформаційних ресурсів. Шкільні методичні кабінети забезпечені ліцензійним системним та педагогічним програмним забезпеченням (8 232 одиниці).

У закладах загальної середньої освіти області для якісної організації освітнього процесу використовується 537 інтерактивних дошок та 1 330 проекторів.

У рамках реалізації обласної програми “Сто відсотків” упродовж 2011-2018 років пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації 16 563 педагогічні працівники, упродовж минулого навчального року – 2 070.

Усі вчителі області володіють інформаційно-комунікаційними технологіями.

Як зазначає директор Департаменту освіти  і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський, одним із завдань Нової української школи є діджиталізація освіти, що передбачає забезпечення швидкісним доступом до мережі Інтернет та комп?ютерами закладів освіти, впровадження національної електронної освітньої платформи. Тому пріоритетним завданням Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА та органів управління освітою на 2019-2020 навчальний рік є покращення якості інтернетного зв?язку та оновлення й поповнення закладів освіти сучасною комп?ютерною технікою.

Про це інформує Департамент освіти і науки Черкаської ОДА.