Хід збиральної та посівної кампанії на Уманщині

Дата: 07.10.2019 11:50

Фото без описуНа полях Уманщини тривають роботи  із збирання врожаю пізньої групи зернових та технічних культур.

Станом на 4 жовтня 2019 року по сільськогосподарських підприємствах району обмолочено соняшника на площі 15,2 тис. га, що становить 87,5% від загальної посівної площі олійної культури. Намолочено 49,6 тис. тонн насіння при середній урожайності  32,7 ц/га.

Найкращий показник урожайності цієї культури отримали в ДП «Умань Агро» с. Гереженівка, ТОВ «Новий Світ Агро» с. Городниця.

Сою зібрано на площі 2,8 тис. га (79%), намолочено 7,3 тис. тонн при середній урожайності 26 ц/ га.

Вище середньо районної урожайності сої отримали в ДП «Умань Агро» с. Гереженівка, СТОВ «Степ-2000» с. Собківка.

Значну частку в зерновому клині сільськогосподарських підприємств щорічно посідають посівні площі кукурудзи на зерно. Під урожай 2019 року аграріями посіяно біля 25 тис. га кукурудзи на зерно, що складає 58,3% загальної посівної площі всіх зернових культур. На звітну дату кукурудзи на зерно зібрано 43,4% площ, при середній урожайності 84 ц/га, намолочено 90 тис. тонн зерна.

Незважаючи на складні метеорологічні умови (практично відсутня волога в шарі грунту до 10 см), аграрії району з 15 вересня розпочали посів озимих зернових культур під урожай 2020 року.

Прогнозовані площі посіву озимих зернових культур по сільгосппідприємствах складатимуть 14 тис. га, в тому числі озимої пшениці 12,7 тис. га, озимого ячменю 1,3 тис. га.

Станом на 4 жовтня 2019 року посів озимих зернових проведено на площі 10,5 тис. га, що становить 75%до прогнозу, в тому числі: озимої пшениці посіяно на площі 10,3 тис. га, що становить 80,5% до прогнозу; озимого ячменю посіяно на площі 0,3 тис. га, що становить 22,7% до прогнозу.

Крім того, озимого ріпаку посіяно на площі 2,6 тис. га, або 79% до прогнозу.

Посів озимих зернових в районі продовжується, так як температурний режим дозволяє проводити посів. В той же час із-за посушливої погоди  проведення робіт із зяблевої оранки ускладнюється. Так на 4.10.2019 року проведено оранку на площі 5349 га, що складає лише 10% до потреби.

За інформацією управління агропромислового розвитку