Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Черкаська область

Президент України підтвердив своє бажання щодо розвитку електронного урядування в Україні

Переглядів: 113

Набув чинності Указ «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг» https://www.president.gov.ua/documents/5582019-28853.

Цей документ покликаний дати потужний поштовх та прибрати перепони на шляху розвитку електронних послуг,  налагодження електронної взаємодії державних реєстрів, впровадження електронної ідентифікації.

Указ є комплексним і містить низку важливих завдань, зокрема:

- у тримісячний термін провести повний аудит державних реєстрів та їх упорядкування, за результатами якого, в тому числі, запровадити використання єдиного унікального ідентифікатора фізичної особи; активізувати наповнення Єдиного державного демографічного реєстру; забезпечити належну електронну взаємодію національних електронних інформаційних ресурсів

- за півроку провести верифікацію та встановлення тотожності даних про громадян у базових реєстрах;

- запровадити сучасні та доступні для громадян засоби електронної ідентифікації;

- ввести в дію єдиний портал е-послуг, скористатися якими можна буде, в тому числі, за допомогою смартфону чи планшету;

- прискорити розвиток та перехід у електронну форму низки послуг пов’язаних із народженням дитини (комплексна послуга єМалятко, ID14, місце проживання дитини), перевірка водійських прав, eHealth, а також створення електронного кабінету громадянина тощо.

Нагадуємо, що на Порталі адміністративних послуг Черкаської області Вам, доступні всі онлайн послуги, які на сьогодні запроваджені Урядом України.« повернутися до списку новин