Торік об’єднані громади Черкащини реалізовували майже 180 інфраструктурних проектів

Дата: 14.01.2020 09:31

Об’єднані територіальні громади Черкащини отримали державну фінансову підтримку на формування інфраструктури. Так, у 2019 році з державного бюджету виділили 2,1 млрд грн для ОТГ, зокрема для Черкаських 54 ОТГ – 95,6 млн грн, інформує Департамент регіонального розвитку ОДА.

Об’єднані територіальні громади Черкащини реалізовували 176 інфраструктурних проектів на загальну суму 94,8 млн грн, що становить 99,1% від передбачених їм коштів.

Кошти були направлені в такі сфери життєдіяльності громад:

• реконструкцію, капітальний ремонт приміщень в закладах освіти, охорони здоров’я, культури та спорту, реалізовувалось 33 проекти на 19,7 млн грн;
  • оновлення вуличного освітлення, реалізовувалось 7 проектів на суму 2,2 млн грн;
  • оновлення матеріально-технічної бази комунальних підприємств, реалізовувалось 46 проектів на суму 32 млн грн;
  • ремонт дорожнього покриття – 60 проектів на 26,2 млн грн;
  • будівництво водогонів – 6 проектів на 4,2 млн грн;
  • придбання шкільного автобуса – 3 проекти на 3,8 млн грн;
  • придбання автомобілів для медичних закладів – 2 проекти на суму
    0,9 млн грн;
  • будівництво дитячих майданчиків – 3 проекти на суму 0,6 млн грн;
  • будівництво спортивних майданчиків – 5 проектів на 1,6 млн грн;
  • топографічний план та схеми планування територій – 11 проектів на 3,6 млн грн.

Мета цієї допомоги – це формування якісної інфраструктури об’єднаних територіальних громад, посилення їхньої економічної спроможності та поліпшення надання послуг населенню громад. Надання субвенції сприяє приросту та оновленню основних фондів комунальної форми власності сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

Довідково. Порядок та умови надання субвенції передбачено постановою КМУ від 16.03.2016 № 200 (зі змінами) “Деякіпитання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад”. Розмір субвенції на формування інфраструктури ОТГ є розрахунковою величиною, яка залежить від площі території ОТГ та чисельності сільського населення, що на цій території проживає. Фінансування проектів за рахунок цієї субвенції відбувається згідно з планом соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади.