Уманська Районна Державна Адміністрація Черкаської області
Уманський район, Черкаська область

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Переглядів: 650

Сьогодні, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, голова районної державної адміністрації Світлана Волошенюк, голова районної ради Оксана Супрунець, працівники райдержадміністрації і районної ради відвідали місце масового розстрілу євреїв у Гереженівському лісі.

Поклавши квіти до пам’ятних знаків, Світлана Волошенюк зазначила, що пройшовши через страхіття Голодомору 1932-1933 років, ряд політичних репресій радянської влади, українці, як ніхто інший, розуміють і поділяють біль єврейського народу:

- Ми вчимося на помилках минулого і кожен з нас робить усе можливе задля того, щоб трагедія Голокосту не повторилася в майбутньому. Ми засуджуємо будь-які прояви нетерпимості за національною, релігійною чи іншою ознакою, приділяємо значну увагу питанням толерантності та взаємоповаги. У цей пам’ятний день висловлюю співчуття рідним і близьким усіх загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни, які назавжди залишаться у серцях нащадків. Вічна їм пам’ять.

Цілеспрямоване масове винищення нацистами у 1933-1945 роках єврейського народу, а також слов?ян, ромів, фізично і розумово неповноцінних людей – це одна з найбільших в історії людства трагедія, яка змушує замислитись над цінністю життя, свободи та миру. За цей період було вбито близько шести мільйонів євреїв, більша частина з яких загинула під час Другої Світової війни у Німеччині та на захоплених територіях інших країн Європи від тортур у гетто та концтаборах.

Жертвами Голокосту на українських землях стали понад 1,5 млн осіб. В Умані до війни проживало близько 15 тисяч євреїв, до кінця 1942 року понад 10 тисяч із них були вбиті.

 

Відділ взаємодії з громадськістю апарату Уманської РДА« повернутися до списку новин