Запобігання отруєння бджіл засобами захисту рослин при проведенні польових робіт

Дата: 05.03.2020 14:56
Кількість переглядів: 878

З початком періоду інтенсивних робіт із захисту рослин та широким  використанням пестицидів у сільському  господарстві наростає протистояння між аграріями і бджолярами. Загострюється проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь.

Фото без описуВ минулому році у зв’язку із порушеннями при масовому застосуванні на посівних площах сільськогосподарських рослин пестицидів, почастішали випадки отруєння та загибелі бджіл.

Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки с/г культур, згідно ст. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10-ти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні та ранкові години.

Беручи до уваги токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу до цвітіння або після цвітіння. При отриманні повідомлення про проведення обробітку сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку у безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

Відповідно ч.3 ст.13 Закону України “Про бджільництво”, п.п 2,3 Порядку реєстрації пасік затверджений Наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук за №184/82 від 20.09.2000, власники пасік повинні в обов’язковому порядку провести реєстрацію пасіки за місцем проживання фізичної особи або за місцем реєстрації юридичної особи у сільських, селищних, міських радах, об’єднаних територіальних громадах один раз (в рік заснування пасіки).

Дотримання законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про бджільництво», «Про місцеве самоврядування в Україні», зустрічі, діалог, співпраця,  партнерське взаєморозуміння  між товаровиробниками та бджолярами дозволить уникнути випадків загибелі бджіл через застосування засобів захисту рослин.

Просимо з усією відповідальністю  віднестися до цієї інформації й усіляко сприяти недопущенню випадків загибелі бджіл.

 

За інформацією відділу розвитку сільських

територій та захисту довкілля Уманської РДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь