КАРАНТИН в Україні: що заборонено та що дозволено

Дата: 18.03.2020 14:24

Міністерство охорони здоров’я України інформує про загальні положення щодо карантину в Україні.

Отож,

Заборонено

• Відвідування закладів освіти (школи, вузи, коледжі, дитячі садки) її здобувачами (згідно з Постановою Кабміну, карантин в навчальних закладах країни встановлено з 12 березня до 3 квітня 2020).
  • Проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб.

Дозволено

• Проведення заходів державної необхідності.
  • Допускається проведення спортивних заходів, без глядачів.
  • РНБО ухвалила рішення про закриття з 17 березня 2020 року державного кордону України через загрозу поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Закриті пункти пропуску для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення. Для громадян України, які подорожують власним транспортом, пункти пропуску відкриті. Обмеження будуть діяти протягом наступних 2 тижнів.

• 17 березня Верховна Рада України ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19):
  1. медпрацівникам, які задіяні на роботах з ліквідації з коронавірусу в Україні, доплачуватимуть до 200% зарплати;
  2. будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності;
  3. дозвіл працювати вдома за рішенням роботодавця;
  4. спрощення процедури державних закупівель;
  5. скасування ввізного мита та ПДВ лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання;
  6. державний контроль цін на ліки та соціально значущі товари;
  7. відпустка за свій рахунок не буде врахована у загальний строк, який передбачається законодавством щодо таких відпусток на рік;
  8. продовження терміну подання електронних декларацій – до 1 червня 2020 року;
  9. відповідальність за порушення санітарних норм: штраф за порушення правил карантину та рішень органів місцевої влади – 17 – 34 тис.грн (для посадових осіб 34 – 170 тис.грн); порушення санітарно-гігієнічних вимог, що спричиняють поширення коронавірусу: штраф до 51 000 грн – арешт до 6 місяців – обмеження волі до 3 років – позбавлення волі до 3 років – позбавлення волі від 5 до 8 років – якщо унаслідок цих дій померли люди
  10. надання права власникам змінювати режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти та інші комунікаційні засоби;
  11. заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни);
  12. заборона на притягнення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України, у зв’язку із введенням карантинних заходів;
  13. віднесення юридичного факту введення карантину до форс-мажорних обставин;
  14. продовження строків отримання та надання адміністративних та інших послуг;
  15. низка заходів, спрямована на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, недопущення припинення надання житлових субсидій, реєстрації безробітних тощо;
  16. заборона на проведення органами державного нагляду планових заходів із здійснення державного контролю у сфері господарської діяльності.

Посилення обмежень в регіонах

Дозволено:

• робота продуктових магазинів та аптек
  • робота АЗС, банків і банкоматів

Серед обмежень:

• Пересування людей між іншими населеними пунктами України.
  • Проведення культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів з масовою участю громадян.
  • Робота ТРЦ, кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів.
  • Робота підприємств громадського харчування: не працюватимуть заклади швидкого харчування, ресторани, кафе, бари.
  • Робота спортивних комплексів.

Всі ці заходи є тимчасовими та вживаються з метою забезпечення безпеки здоров’я громадян. Вони будуть скасовані, як тільки в Україні мине загроза поширення епідемії.

Рекомендації

• Закликаємо не бути легковажними та по можливосі максимально обмежитись у пересуванні, дотримуватись дистанційного режиму роботи.
  • Закликаємо бути свідомими та для запобігання поширення нового коронавірусу утримуватись від відвідування громадських місць .
  • За можливості, забезпечити умови для дистанційної роботи працівників, мінімізувати переміщення громадським транспортом.
  • Керівникам установ та організацій забезпечити на місцях умови для дотримання санітарногігієнічних норм, дезінфікування.
  • Під час всеукраїнського карантину особливо пильно стежити за власним здоров’ям та за появи перших симптомів респіраторних захворювань одразу звертатися до лікаря.
  • Якщо ви повернулися із країни, де було виявлено COVID-19, забезпечте самоізоляцію на час інкубаційного періоду (протягом 14 днів).
  • Звертаємось до всіх відповідних державних служб забезпечити дотримання усіх необхідних процедур та норм для проходження карантину.