Практичні поради громадянам для перегляду 32 цифрових телевізійних програм у стандарті DVB-T2

Дата: 02.04.2020 13:25

Фото без описуВраховуючи кодування провідними медіагрупами деяких супутникових каналів, питання інформування громадян про альтернативні можливості перегляду безкоштовного телебачення знову набуло актуальності. Тому нагадуємо, як підключитися до цифрового телебачення.

1. Цифрове наземне (ефірне) телевізійне мовлення в Україні здійснюється в стандарті DVB-T2.

2. Для налаштування приймачів та приймальних антен необхідно:

• мати телевізор з підтримкою стандарту DVB-T2 або спеціальну приставку цифрового наземного (ефірного) телевізійного мовлення з підтримкою стандарту DVB-T2.

В точці продажу необхідно звернутися до продавця-консультанта для попереднього налаштування нової приставки на прийом телевізійних каналів, які транслюються саме у вашій місцевості (тому бажано купувати приставку DVB-T2 в населеному пункті або районі, де ви живете). Ще одним способом налаштування приставки DVB-T2 є її налаштування із використанням антени сусідів, які вже користуються (дивляться) цифрові телевізійні програми у стандарті DVB-T2.

• Придбати приймальну антену з коефіцієнтом підсилення (зазвичай зазначається у паспорті на пристрій) не менше 10 дБ.

• Визначити візуально направленість приймальних телевізійних антен у ваших сусідів, які дивляться українські цифрові програми.

• Прикріпити приймальну антену на трубостійці на висоті не менше ніж 10 м, але для обов’язкового забезпечення прямої видимості – над прилеглими будівлями, розміщеними в напрямку передавача цифрового наземного (ефірного) телевізійного мовлення DVB-T2,  та домінуючими елементами рельєфу (насипами, деревами тощо).

Важливо! Використання активних приймальних антен з широкосмуговим підсилювачем, який встановлений на антені (типу «Польська» та подібні) неприпустиме, адже це призводить до створення радіозавад прийому цифрового телебачення для сусідніх домогосподарств.