На Уманщині вшанували жертв Голодомору

Дата: 23.11.2018 16:22

Фото без описуДень пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років щорічно об’єднує український народ навколо вшанування усіх загиблих від геноциду, вчиненого комуністичним режимом. Цьогоріч трагедії виповнюється 85 років.

Напередодні сумної дати, 23 листопада, в с. Родниківка біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору відбувся жалобний захід. У мітингу-реквієму взяли участь голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко, голова районної ради Оксана Супрунець, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Жорницький, сільський голова с. Родниківка Руслан Яремчук,  працівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та районної ради, сільські голови, представники громадськості, школярі, вчителі та мешканці села.

У своєму виступі голова Уманської РДА Євгеній Данченко акцентував увагу на тому, що гололод 1932-33 років – це геноцид українського народу: «Завжди, коли наша держава робила крок вперед, її вороги всіма силами цьому протистояли. Спочатку турецько-татарські набіги, потім Річ Посполита, згодом і понині – Російська імперія. Знищення козацтва, Коліївщина, колективізація, війна, голокост, політичні репресії… Цей перелік можна продовжувати довго. А один із найбезжальніших способів, який обрала радянська влада для знищення українців – це голод.

Геноциду українців передували 5 000 повстань. Українську культурну еліту, економічно незалежне і національно свідоме селянство жорстока репресивна машина вирішила винищити масовим штучно організованим голодом.

І при черговому кроці України до розвитку – вступу в Європейський Союз – репресивна політка наслідника монголо-татарської орди і комуністичного режиму знову активізувалася. Ми бачимо, який терор Росія зараз розв’язала на Донбасі і в Криму, яку гібридну війну вона веде проти України і проти європейських цінностей. Їй не важливі питання розвитку, їй важлива зона впливу. Тому сьогодні Президент України Петро Порошенко зробив усе, щоб сформувати боєздатну контрактну армію, щоб залучитися міжнародною підтримкою сильних союзників, щоб протистояти агресору санкціями та водночас – позбутися нав’язаної українцям радянщини.

Бо з усіма недоліками демократії тиранія – значно гірша, бо немає нічого страшнішого, ніж відсутність свободи волі, яку тотально вбивали голодом у 1933-му.

Український народ вижив 33-го. Ми вистояли 2014-го. Переможемо завтра! Пам'ять нас єднає як найбільша сила. У цей день ми маємо висловити співчуття тим, кого зачепив Голодомор, і, усвідомивши цей жах, пообіцяти самому собі ніколи такого не допускати».

Водночас очільник району закликав українців бути єдиними у творенні світлого майбутнього нашої держави, твердими та свідомими у своєму виборі європейського шляху розвитку.

Присутні молитвою вшанували всіх жертв Голодомору та поклали до пам’ятника лампадки, колоски та квіти.

Щемом у серці відгукувалися віршовані рядки про замучених голодом, з якими виступили учні Родниківської ЗОШ I-III ступенів ім. Т. Г. Шевченка. Завершився мітинг поминальним молебнем, який  провів священник УПЦ КП із с. Берестівець, Володимир.

Відділ взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації