СТРОКИ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ: НЮАНСИ,ЯКІ ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Дата: 27.10.2020 11:14
Кількість переглядів: 529

Фото без описуКоли в сім’ю приходить горе і раптово помирає близька людина, мало хто одразу замислюється про належне оформлення спадщини. Саме тому законодавець визначив строк у 6 місяців, протягом якого треба звернутися до нотаріуса із відповідною заявою. Цей термін починає вираховуватися з дня смерті спадкодавця або з дня, з якого він був оголошений померлим.

Але життя непередбачуване, і трапляється так, що спадкоємці з різних причин пропускають цей строк. Тоді для них може бути встановлено додатковий строк для прийняття спадщини за письмовою згодою інших спадкоємців, які її прийняли, або на підставі судового рішення.

Як показує судова практика, поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини вважаються такі, які пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій для прийняття спадщини, а саме:

тривала хвороба спадкоємців;

перебування спадкоємця тривалий час за межами України;

відбування покарання в місцях позбавлення волі;

перебування на строковій військовій службі в Збройних Силах України;

необізнаність спадкоємця про наявність заповіту тощо.

При цьому суди до уваги беруть переважно письмові докази: довідки медичних установ, довідки про перебування особи у відрядженні чи за межами України, інші довідки, акти, листування, що можуть підтвердити обставини, які унеможливлювали звернення спадкоємця до нотаріальної контори у встановлені строки.

Позов про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини пред’являються за місцем розташування нерухомого майна або основної його частини.

За подання такої позовної заяви справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.10.2020 – 840,80 грн.), якщо особа не звільнена від його сплати відповідно до законодавства.

Однак є й такі ситуації, які суд НЕ визнає поважними причинами для пропуску терміну спадкування. Зокрема це:

юридична необізнаність про строк в 6 місяців для звернення до нотаріуса;

похилий вік або непрацездатність спадкоємця;

несприятливі погодні умови;

відсутність коштів для проїзду до місця відкриття спадщини тощо.

Якщо суд своїм рішенням визначив спадкоємцю додатковий строк для прийняття спадщини, але він цим не скористався та не звернувся до нотаріуса із відповідною заявою, то в подальшому цей спадкоємець не може знову ставити питання про визначення йому ще одного додаткового строку для прийняття спадщини.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь