«Практичний посібник для громад»: 5 розроблених модулів для побудови ефективної роботи

Дата: 23.11.2020 16:39

Днями презентували видання «Практичний посібник для громад», розроблений Асоціацією міст України. Про це йдеться на сайті Мінрегіону.

Видання, яке має допомогти громадам організувати ефективну діяльність органів місцевого самоврядування. Воно складається з п’яти модулів, які пропонують типові документи, алгоритми дій, а також зразки рішень місцевих рад та їхніх виконавчих органів.

Як зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, чинне законодавство поки не пристосоване до нової системи територіального устрою. Мінрегіон спільно з профільними асоціаціями та народними депутатами працюють над його вдосконаленням. Але новостворені органи місцевого самоврядування після місцевих виборів вже розпочинають роботу. І їм потрібна допомога. «Посібник, до розробки якого був залучений і Мінрегіон, має допомогти громадам у проведенні перших сесій, формуванні структури, статутів, призначенні комісій тощо», – наголосив він.