Черкащани можуть скористатися послугою єМалятко онлайн

Дата: 09.12.2020 15:03

Комплексну послугу для новонароджених «єМалятко» можна замовити самостійно онлайн. Це можна зробити на порталі Дія, маючи електронний медичний висновок (медвисновок).

Медвисновок  це електронний документ, що містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження. Номер медвисновку містить 16 латинських літер та цифр і має формат ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Номер надсилається матері дитини смс повідомленням. Пологові будинки, у яких поки що немає технічної можливості замість медвисновку можуть видавати паперове медичне свідоцтво (форма 103/о).

За наявності медвисновку можна додатково замовити послугу з внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів. Коли батьки оберуть педіатра або сімейного лікаря, дані про малюка вже будуть в електронній системі, що прискорить підписання декларації. Також лікар одразу бачитиме інформацію про здоров’я дитини.

Перевагами замовлення послуги самостійно на порталі Дія є:

• швидкість – заповнити заяву можна за 20 хвилин, а реєстрація народження буде проведена протягом 1 робочого дня;
  • зручність – заяву може подати тато або мама дитини у будь-якому зручному місці: вдома, в офісі або у кафе;
  • безпечність – не потрібно відвідувати різні установи, що мінімізує контакти у період карантину.

Інформацію про те, як зареєструвати дитину онлайн на порталі Дія можна переглянути за посиланням https://youtu.be/wZYIPesDEC0

За наявності паперового медичного свідоцтва (форма 103/о)  послугу єМалятко можна отримати у пологовому відділенні, центрі надання адміністративних послуг чи у відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

Наразі у 21 ЦНАП Черкаської області вже є технічна можливість надавати послугу єМалятко офлайн. Незабаром ця послуга стане доступною у більшості ЦНАП області, зазначають в Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА.