Верховна Рада схвалила проект Держбюджету-2021

Дата: 16.12.2020 09:45
Кількість переглядів: 276

Фото без описуВерховна Рада схвалила проект Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у другому читанні та в цілому.

«Цього року підготовка проекту бюджету2021 Міністерством фінансів відбувалась у принципово іншій економічній ситуації в Україні та світі. Стартовими позиціями були дефіцит бюджету 7,5% ВВП, невиконання планових показників за доходами 44 млрд грн, спалах пандемії та коронакриза. При доопрацюванні документа до ІІ читання для нас було важливо зберегти визначені Президентом та Урядом пріоритети, які були підтримані народними депутатами, і при цьому знизити рівень дефіциту держбюджету, дотримавшись принципів збалансованості та реалістичності», – зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Мінфіном ґрунтовно опрацьовано близько 2,5 тисячі правок народних депутатів. Значну їх частину враховано – з огляду на пріоритетність видатків, наявні можливості ресурсної частини бюджету та стан національної економіки. Загалом у рамках Бюджетних висновків враховано парламентські ініціативи на суму 14 млрд грн.

Дефіцит сектору загального державного управління щодо ВВП зменшився з 5,8 % до 5,24%, а дефіцит державного бюджету – з 6 % до 5,5 % і становить 246,6 млрд грн. Різниця між І і ІІ читанням – 23,7 млрд грн.

Нагадаємо, що у бюджеті цього року був закладений дефіцит 7,5%, тобто цей показник зменшено на 2% (на 52 млрд грн).

Окрім  того, у середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету: 4,5% ВВП – у 2022 році та 3,5% ВВП – у 2023 р.

«Ми продовжуємо рухатись у рамках програми з МВФ: параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців Фонду. Ми зберегли довіру і підтримку міжнародних партнерів. Свідчення цього – 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС. Днями підписано Угоду з МБРР на $300 млн на фінансування заходів з подолання пандемії. Крім цього, ми оголосили прайсинг чергового публічного випуску єврооблігацій. Розрахункова дохідність у 6,20% – найнижча за публічними єврооблігаціями в доларах США в історії України! Також повертається попит іноземних інвесторів на українські ОВДП», – наголосив Сергій Марченко.

За його словами, це свідчить про те, що країна дотримується обраного курсу на підтримку фінансової стабільності та економічного зростання.

«Ми довели це, коли навесні у критичних умовах акумулювали необхідні кошти і змогли відповісти на Covid-виклики, та за півроку надолужити відставання в доходах бюджету», – зазначив Міністр фінансів.

Нагадаємо, що завдяки оптимізації та підвищенню ефективності роботи податкової, покращенню адміністрування податків та руйнуванню схем і скруток з ПДВ, повністю закрито розрив в доходах бюджету розміром 44 млрд гривень. На сьогодні Податкова служба достроково уже виконала і навіть перевиконала на 10% річний розпис бюджету по доходах.

Порівняно з першим читанням дохідну частина проекту держбюджету2021 збільшено на 20,9 млрд грн і передбачено у сумі 1 трлн 92 млрд грн – це реальні кошти, які планує отримати держава у наступному році, не підвищуючи податки і не здійснюючи тиск на бізнес.

Видатки держбюджету2021 передбачено у сумі 1 трлн 347 млрд грн, в якій враховано необхідність фінансування всіх пріоритетних потреб держави, зокрема:

o         охорона здоров’я;

o         закупівля вакцин від COVID-19;

o         підвищення мінімальної заробітної плати;

o         індексація пенсій та доплат пенсіонерам віком 75+;

o         підвищення зарплат лікарям на 30% та вчителям на 25%;

o         розвиток якісної освіти;

o         достойна підтримка сфери культури, спорту та цифровізації;

o         розвиток програми «Доступні кредити 5-7-9%» та портфельних гарантій;

o         підтримка АПК та розвитку регіонів.

«Збалансованість бюджетних видатків є запорукою справедливого ставлення держави до кожного свого громадянина. Кожна гривня платників податків буде використана ефективно і за цільовим призначенням», – підкреслив Сергій Марченко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь