Е-документообіг та Е-голосування – громадам Уманщини презентували ІТ-рішення для покращення роботи

Дата: 22.03.2021 18:07

Фото без описуОргани влади мають перейти на новий формат роботи: швидкий, ефективний, публічний, із меншою кількістю паперової рутини та більшою – практичного функціоналу. Для реалізації цих процесів в Уманському районі голова районної державної адміністрації Ігор Миклащук ініціював проведення наради, на якій представникам об'єднаних територіальних громад презентували ряд ІТ-рішень для покращення життя їх населених пунктів.

На нараді, яка відбулася 22 березня за участі голови Уманської районної ради Віталія Олійника та першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Жорницького, презентовано програмне забезпечення:

- Портал громади – офіційний сайт під ключ

- Сервіс оприлюднення офіційної інформації (проектів, рішень, поіменних голосувань) та аналітика діяльності ради і депутатів

- Система електронного голосування ГОЛОС

- Сервіс ведення публічних реєстрів майна та земель громади з інвестиційним майданчиком

- Сервіс контролю за використанням комунального транспорту: пробіг, маршрут, заправки

- Система ОКо – система організації освітнього процесу: електронний журнал, відвідуваність, домашні завдання

- Сервіс моніторингу відвідуваності та табелювання працівників (учнів)

- еСадок – сервіс електронної черги до закладів дошкільної освіти

- Система Громада – сервіс ведення реєстрів погосподарського обліку та організації електронного документообігу в громаді.

Далі було презентовано програмне забезпечення системи електронного документообігу АСКОД. Уманська РДА, до речі, уже декілька років працює в цій програмі.

Допомогу громадам району в цифровій трансформації (як методичну, так і фінансову) запропонувала також Черкаська обласна державна адміністрація. Радник голови ОДА з питань цифровізації Сергій Сверчков по прямому включенню закликав представників ОТГ сформувати і направити йому відповідні потреби. Серед можливих пропозицій – навіть дороговартісне проведення широкосмугового Інтернету в села.

«Уманський район має стати першим в області, де громади перейдуть на систему електронного документообігу та електронного голосування. Програмні рішення значно спрощують і роблять ефективнішою нашу роботу. До того ж інновації та розвиток мають стати візитівкою Уманського району», - зазначив Ігор Миклащук, закриваючи зустріч.