Звернення голови райдержадміністрації Ігоря Миклащука з приводу погіршення епідеміологічної ситуації

Дата: 25.03.2021 11:33

Фото без описуШановні жителі Уманщини! Сьогодні змушений констатувати, що ситуація з поширенням коронавірусу COVID-19 в Уманському районі, як і загалом по Черкаській області та в Україні, суттєво погіршується. Кількість хворих зростає, все більше людей потребують госпіталізації. Тож уже нині ми бачимо, що посилення карантинних обмежень невідворотне.

Станом на 24.03.2021 хворих на COVID-19 згідно з даними відділень Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України»:

Монастирищенське відділення – 80 осіб, з них 17 госпіталізовано;

Жашківське відділення – 52 осіб, з них 33 госпіталізовано;

Христинівське відділення – 103 особи, з них 8 госпіталізовано;

Маньківське відділення – 90 осіб, з них 23 госпіталізовано;

Уманське відділення: по району – 112 осіб, з них 36 госпіталізовано; по місту – 800 осіб, з них 111 госпіталізовано.

В Уманській центральній районній лікарні розгорнуто 180 ліжок, з них майже 80% – заповнені. Не кращою є ситуація і в інших лікарнях.

Давайте ж не будемо чекати, поки нашу територію офіційно віднесуть до «червоної зони». Адже це не просто «кольорова» назва, це вражене людське здоров'я, нові смерті, колапс життєдіяльності наших населених пунктів. Давайте уже зараз, по змозі, перейдемо на дистанційну роботу, інтернет-закупівлі, максимально користуватимемось електронними сервісами.

Уважніше стежте за дотриманням карантинних вимог: носіть маски, дотримуйтесь дистанції, використовуйте санітайзери, уникайте скупчень людей. Це прості речі, які може виконати кожен задля загальної суспільної безпеки. Не варто недооцінювати свій похід попити каву в кав’ярні. Насправді під час пандемії від кожного з нас залежить наша доля і доля людей навколо. Цю війну ми можемо виграти тільки разом!

Водночас, я дякую кожному жителю району, який дотримується карантинних заходів і тим самим турбується про своє здоров’я, про своїх дітей і батьків. Друзі, дякую вам за те, що ви дисципліновані.

Принагідно, щиро дякую усім медикам. Повірте, ми розуміємо, що ви на передовій цієї війни.

Бажаю усім здоров'я!

З повагою – голова Уманської районної державної адміністрації Ігор Миклащук