Напрями державних підтримок в агросекторі у 2021 році

Дата: 09.04.2021 08:33

Фото без описуНа засіданні Уряду 7 квітня 2021 прийнято постанову, яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік, доповнивши її шістьма новими програмами. Таке рішення прийнято в рамках реалізації Закону України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки аграріїв.

Серед нових програм підтримки АПК:

• державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;
  • відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;
  • державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;
  • державна підтримка виробників картоплі;
  • державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

Крім того, в поточному році діють напрями державної підтримки в агросекторі, прийняті в попередні роки.

Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства

Постанова КМУ “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” від 15.07.2005 №587 (із змінами від 10.03.2021.№185).

Передбачається 450 ,00 млн грн.

За цією програмою передбачається компенсація витрат за:

• придбання садивного матеріалу – до 80%;
  • спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення – до 50%;
  • нове будівництво та реконструкція холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції – до 50%;
  • придбання технологічних ліній для товарної обробки та переробки продукції – до 50%;
  • придбання техніки, механізмів та обладнання (зокрема, іноземного) – до 30%.

Державна підтримка розвитку фермерських господарств

Постанова КМУ “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств” від 07.02.2018 року №106; постанова КМУ “Про Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам” від 25 серпня 2004 року № 1102.

За бюджетною програмою передбачається 200,00 млн грн.

Напрямки, на які спрямовується фінансування:

• дотація за утримання корів;
  • субсидія на одиницю оброблюваних угідь; фінансова підтримка на поворотній основі;
  • компенсація витрат, пов’язаних з наданими дорадчими послугами;
  • доплата на користь застрахованих осіб – членів/голови СФГ ЄСВ.

Програма підтримки суб’єктів господарювання АПК  шляхом здешевлення кредитів

Постанова КМУ “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів” від 29.04.2015 року №300 (із змінами від 10.03.2021.№189).

За бюджетною програмою передбачається 1 200,00 млн грн.

Компенсації підлягають відсоткові ставки за:

• короткостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів;
  • середньостроковими кредитами, залученими для поповнення обігових коштів, придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також з переробкою сільськогосподарської продукції;
  • довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, будівництва та реконструкції виробничих об’єктів (у тому числі сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів).

Програма здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Постанов КМУ “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва“ від 1 березня 2017 року № 130 (із змінами від 17.03.2021.№205).

За бюджетною програмою передбачається 1 000,00 млн грн.

Програма підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції

Постановою КМУ “Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції“ від 07 лютого 2018 року № 107.

За бюджетною програмою передбачається 1 150,00 млн грн.

Напрямки, на які спрямовується фінансування:

• дотація за наявні бджолосім’ї;
  • відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів; відшкодування вартості тваринницьких об'єктів;
  • бюджетна дотація за утримання кіз, ярок та овець; за приріст поголів’я корів.

За отриманням роз’яснень та консультацій зацікавлені особи можуть звертатись до відділу агропромислового розвитку, екології та взаємодії з органами виконавчої влади Уманської райдержадміністрації за адресою м. Умань, вул. М.Залізняка 2-а, каб. 321, тел. 2-25-77.